آموزش کار و تعمیر دستگاه میکرودرم ابریژن

تصویر آموزش کار با دستگاه میکرودرم ابریژن

نگهداری صحیح ،‌ نقش موثری در افزایش طول عمر دستگاه ها و بازدهی خدمات داشته و آموزش کار با دستگاه میکرودرم ابریژن (تعمیر دستگاه میکرودرم ابریژن) کیفیت و تداوم خدمات را تضمین می کند. همچنین با پیشگیری از آسیب های جدی، موجب کاهش تعمیرات اساسی و هزینه های مرتبط و افزایش بازدهی می گردد. به همین دلیل در این مقاله سعی داریم روش نگهداری،تعمیر و آموزش کار با این دستگاه جوانسازی را برای شما بازگو نماییم. امروزه با توجه به گسترش بهره برداری از انواع تجهیزات تخصصی در مطب ها و کلینیک پوست و زیبایی، بی شک نگهداری صحیح آنها نیز برای ارائه خدمات درمانی مناسب و پر اهمیت خواهد بود.

دستورالعمل تعمیر و  آموزش کار با دستگاه میکرودرم ابریژن

در ابتدا می بایست برای آشنایی اصولی با دستگاه میکرودرم ابریژن ، با قسمتهای مختلف این دستگاه زیبایی آشنا شده تا آسانتر بتوانید نگهداری و تعمیر میکرودرم ابریژن را انجام دهید.در زیر بلوک دیاگرام قسمتهای مهم دستگاه میکرودرم آورده شده است:

تصویر بلوک دیاگرام میکرودرم ابریژن

الف) قسمت الکترونیکی:

به دلیل ساختار الکترونیکی نسبتاً ساده میکرودرم ابریژن ها، معمولا مشکلات ناشی از عیوب قسمت الکترونیکی، بسیار کم و اغلب به صورت روشن نشدن دستگاه بروز می کنند که در این صورت لازم است موارد ذیل را بررسی نمایید:

۱- ولتاژ برق شهر (پریز)         ۲- کابل برق دستگاه           ۳- فیوزهای پشت دستگاه ۴- کلید روشن – خاموش دستگاه

در میکرودرم ابریژن هایی که دارای سیستم کنترل دیجیتال برای تایمر، تنظیم میزان وکیوم هستند چنانچه صفحه نمایش روشن می شود ولی سوئیچها کار نمی کنند اشکال از صفحه کلید یا برد الکترونیکی مربوطه بوده و اگر تبحر لازم در این امر را ندارید بهتر است با شرکت همدم طب نوین لیزر تماس حاصل فرمایید.

ب) قسمت پنیوماتیکی:

این قسمت معمولاً با دو اشکال عمده مواجه می شود که در اکثر موارد به دلیل ضعف اپراتوری یا عدم نگهداری صحیح است:

کاهش میزان وکیوم:

– میزان ماکزیمم وکیوم در میکرودرم ها معمولاً بین۷ تا ۸ بار است. لذا چنانچه گیج وکیوم میزان کمتری را نشان می دهد می توانید با بستن مسیر وکیوم با دست، قدم به قدم مسیر نشتی احتمالی را چک کنید:

* ابتدا خروجی پمپ وکیوم دستگاه را که به کارتریج تخلیه می رود تست نمایید. چنانچه وکیوم نشان داده شده توسط گیج افت داشته باشد ممکن است پمپ وکیوم افت داشته باشد یا شیلنگها، فیلترها و یا اتصالات داخل دستگاه نشتی داشته باشد که در این صورت با شرکت ما تماس بگیرید. چنانچه وکیوم در این نقطه افت نداشته باشد به معنی وجود نشتی در جای دیگری از مسیر است.

* به همین ترتیب می توانید در تمام مسیرها و اتصالات از قبیل کارتریج تخلیه، هندپیس، شیلنگها و زانویی ها، یک به یک میزان وکیوم را تست و کنترل کنید تا قسمت معیوب را شناسایی و در صورت امکان نسبت به رفع عیب در آن قسمت اقدام کنید و در صورت عدم امکان رفع آن با شرکت همدم طب مبین تماس بگیرید.

این عیب می تواند در اثر بد جازدن شیلنگها،‌ بسته شدن مسیر توسط کریستال،‌ سوراخ شدن شیلنگها یا اتصالات،‌ بسته شدن فیلترها، خوب بسته نشدن کارتریجها و … اتفاق بیفتد لذا لازم است، به نکات زیر توجه نمایید: 

۱)فیلترهای موجود در مسیر کریستال اهمیت فوق العاده ای در سالم ماندن پمپ وکیوم دستگاه دارند و از ورود کریستال به داخل پمپ وکیوم جلوگیری می کنند بنابراین در تعویض و تمیز کردن فیلترها بسیار دقیق باشید. فیلترها بایستی بصورت روزانه تمیز و هفتگی تعویض شوند. استفاده بیش از حد از فیلتر و تعویض آن با تأخیر، موجب کاهش عمر پمپ وکیوم، بسته شدن منافذ فیلتر، کاهش وکیوم و به دنبال آن کاهش بازدهی عملکرد دستگاه می شود.

۲)در بعضی از میکرودرم ابریژن ها علاوه بر فیلترهای کاغذی از فیلترهای اضافی نیز استفاده می شود تا چنانچه ذرات بسیار ریز از فیلترهای کاغذی عبور کردند توسط این فیلترها متوقف شوند. لذا در تخلیه و تمیز کردن این فیلترها نیز بسیار دقت کنید.

۳)در بستن درب کارتریجها و جا زدن شیلنگها و فیلترها به داخل اتصالات و زانویی ها بسیار دقیق عمل کنید زیرا عدم اتصال صحیح موجب نشتی هوا و افت وکیوم می گردد.

۴)از سالم بودن واشرهای دایره ای (O-Ring) و یا قطعاتی که جهت جلوگیری از نشتی هوا در مسیرهای هوا بکار می روند اطمینان حاصل نمایید.

۵)مراقب باشید تا حتماً کارتریج تخلیه را، قبل از آنکه از کریستال مصرف شده پر شود و به فیلتر برسد، خالی نمایید.

۶)از آنجا که کوراندوم کریستال بسیار تیز و ساینده است لذا ممکن است در دراز مدت موجب خوردگی و سوراخ شدگی زانویی ها، اتصالات و حتی شیلنگها شود. پس کنترل کردن این موارد بصورت ماهیانه مفید است.

* برای تست دقیق میزان وکیوم و مشاهده تفاوت آن در نقاط مختلف مسیر، تهیه یک عدد گیج فشار منفی توصیه می شود.

  کاهش یا قطع کریستال:‌

از آنجا که کوراندوم کریستال جاذب رطوبت است لذا ممکن است با جذب رطوبت هوا بصورت گلوله در آمده و باعث بسته شدن مسیر هوا ( Clogging ) گردد. در صورت بروز این اشکال، وکیوم خوب است ولی حرکت کریستال در مسیر دیده نمی شود و یا لایه برداری صورت نمی گیرد و یا پوست به دلیل اعمال وکیوم خالی کبود می شود. در این صورت چنانچه هندپیس را بر روی صفحه کاغذ رنگی قرار دهید مشاهده می کنید که لایه برداری انجام نمی شود. زیرا تحت این شرایط کریستال در مسیر جاری نیست.

تعمیر دستگاه میکرودرم ابریژن

۱-    کلیه مسیرها و روزنه ها از محل کارتریج کریستال تا هندپیس را کنترل نمایید. چنانچه هر کدام از آنها بسته شده اند به وسیله یک سوزن یا عبور دادن هوای فشرده آن را باز کنید.

۲-    لازم به ذکر است چنانچه اتصالات از کارتریج کریستال تا هندپیس دارای نشتی باشد نیز حرکت کریستال قطع می گردد لذا کنترل نشتی این مسیر نیز لازم است.

۳-    جهت جلوگیری از بسته شدن مسیر کریستال یا clogging به موارد ذیل توجه کنید:

–        هنگام اتمام کار روزانه، کارتریج کریستال را تخلیه کنید.

–        کارتریج خالی را به دستگاه وصل، وکیوم ماکزیمم را انتخاب و دستگاه را روشن کنید و با دست خود دهانه هندپیس را ببندید تا مسیر وکیوم بسته شود این کار باعث می شود تمام کریستالهای مسیر تخلیه شوند. چنانچه دستگاه شما به کمپرسور اضافه مجهز است چند بار آنرا فعال نمایید تا تخلیه هر چه بهتر صورت گیرد.

–        کریستالها را همواره در ظرفهای در بسته و در محیط خشک و گرم نگهداری کنید.

–        در صورت بالا بودن رطوبت شهر یا محل کار می توانید قبل از شروع کار، کریستال را در فور، در دمای ۶۰-۵۰ درجه سانتی گراد، به مدت نیم ساعت حرارت دهید.

–        قبل از ریختن کریستال در کارتریج بهتر است چند بار آن را تکان دهید.

–        چنانچه میکرودرم شما مجهز به کمپرسور هوای اضافه جهت لایه برداری سریع تر و عمیق تر است،‌ در موارد بروز clog حین کار می توانید با فشردن لحظه ای پدال کمپرسور clog را بر طرف کنید.

* چنانچه از هدهای دیاموند استفاده می کنید:

–        لازم است پس از هر بار استفاده مواد پروتئینی چسبیده به آن را توسط برس یا اولتراسوند کلینر از آن جدا کنید و سپس آن را استریل یا ضد عفونی نمایید.

–        هدهای دیاموند را می توان به وسیله اتوکلاو استریل و یا به وسیله محلولهای ضدعفونی تمیز کرد.

تفاوت دستگاه میکرودرم ابریژن با دستگاه پلاژن

شما که بدنبال آموزش کار با دستگاه میکرودرم ابریژن هستید، شاید تمایل داشته باشید که دستگاه جوانساز خوب دیگری همچون پلاژن را نیز بشناسیددر ابتدا بگوئیم که اگر تمایل دارید اطلاعات دقیقی از این دستگاه جوانسازی با کیفیت اطلاعاتی بدست آورید، پیشنهاد می کنیم مقاله خرید دستگاه پلاژن را از دست ندهید.

در میکرودرم ابریژن با فشار تنظیم شده ای که با سطح پوست در تماس قرار می گیرد و ایجاد تراش بسیار سطحی در لایه های بالایی، یک مکش بسیار قدرتمند بر روی پوست اعمال شده که باعث جمع شدن کریستال ها از سطج پوست و بهتر شدن جریان خون به نقطه مورد نظر و فعال شدن سلول های فیبروپلاستی و در نهایت ترمیم پوست می گردد.این در حالی است که در پلاژن که از سه بازوی قدرتمند تشکیل شده و تعداد کثیری حباب گاز دی اکسید کربن توسط دستگاه pollogen تولید می شود که این حباب ها توسط اپلیکاتور مخصوص خنک شده و به راحتی به لایه اپیدرم پوست نفوذ می کنند. این فرآیند با حفظ رطوبت پوست، منافذ آن را بسته و کوچک می کند. همچنین پلاژن ۳ بازو با حرارت فیبرهای کلاژنی پوست باعث افزایش گردش خون و تقویت عضلات صورت شده که در نهایت پوست را سفت کرده و  چین و چروک صورت را از بین می برد.

تفاوت دستگاه هایفو با میکرودرم ابریژن

یکی دیگر از دستگاه های پرتقاضا خصوصا جهت جوانسازی صورت و بدن، دستگاه هایفو است که بمانند میکرودرم ابریژن یکی از تجهیزات خوب و باکیفیت جوانسازی به حساب می آید.دستگاه هایفو که به شیوه هایفوتراپی نیز معروف می باشد به وسیله امواج اولتراسونیک و ژل سونوگرافی بر روی ناحیه مورد نظر به کار می رود و با نفوذ به لایه های زیرین پوست و ایجاد زخمی کوچک باعث هجوم گلبول های سفید خون به ناحیه مورد نظر شده و شروع به ترمیم و در نهایت کلاژن سازی پوست می گردد.همچنین هایفوتراپی جهت لیفت صورت و غبغب و حتی از بین بردن غبغب نیز به کار برده می شود.نمونه دستگاه خوب هایفوتراپی، دستگاه هایفو DEEP است که علاوه بر هایفو صورت و بدن و واژینال و خاصیت ۵ بعدی، به صورت اقساطی و با قیمت بسیار مناسبی به فروش می رسد.

از لحاظ کیفیت کار جوانسازی پوست، تاثیر هایفو بسیار بالاتر از میکرودرم ابریژن است که شاخصه ممتاز هایفوتراپی، استفاده تنها یک بار در سال برای متقاضیان هایفو می باشد اما میکرودرم ابریژن برای از بین بردن کک و مک، از بین بردن چین و چروک صورت به کار می رود و نیاز است که اقتضای پوست فرد، هر چند وقت بک بار این کار انجام گردد.

سخن آخر

امیدواریم توانسته باشم با مقاله آموزش کار با دستگاه میکرودرم ابریژن فدم بزرگی در نگهداری و تعمیر این دستگاه جوانسازی کمک شایانی به شما کرده باشیم.چنانچه در این موارد سوالی داشتین می توانید با کارشناسان شرکت، مهندس عینی ۰۹۰۲۲۳۳۹۴۶۴  تماس حاصل نمایید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *