نکات مهم در خرید دستگاه لیزر پزشکی دست دوم
مارس 2, 2019
تصویر لامپ ipl
انواع لامپ های لیزر پزشکی
آوریل 10, 2019

تکنولوژی RF در لیزر پزشکی

تصویر دستگاه لیزر پزشکی

دستگاه لیزر پزشکی

تکنولوژی RF در لیزر پزشکی:

در این مقاله سعی شده است که تکنیک های RF در دستگاه لیزر پزشکی بصورت جزء به جزء و گویا مورد تحلیل قرار بگیرد.

تکنولوژی (RADIO FREQUENCY)  یا RF با عبور امواج رادیویی از بافت های بدن موجب نوسان مولکولها با فرکانس بالا(چند میلیون ثانیه) و چرخش مولکولهای دو قطبی در بافت میگردد.

این کار موجب اعمال یک تحریک مکانیکی میکرونی(سلولی – مولکولی) به فیبرهای کلاژن و الاستین موجود و تحریک و انقباض آنها و در ادامه روند موجب برگشت استحکام و انعطاف پذیری آنها میگردد.

همچنین اتفاقات فوق موجب تولید گرما در درون موضع عبور امواج میگردد.بطوری که کاربر میتواند بدون آسیب رساندن به سطح پوست،میزان گرما و غمق تقریبی تمرکز آن گرما را به دلخواه تنظیم نماید.

این کار ضمن اعمال تحریک حرارتی به فیبرهای کلاژن و آلاستین موجود و تحریک شروع یک فاز التهابی،منجر به فرآیند تولید کلاژن تازه و ایجاد ساختار پایه جدید برای پوست ظرف مدت شش ماه میگردد.

همراه شدن اثرات فوق با اثرات فیزیولوژیک حرارت به عنوان ترموتراپی نظیر افزایش گردش خون مویرگی،نتایج درمان آن را ارتقاء و REMODELING واقعی پوست را تحقق می بخشد.

این تکنولوژی نوین با استفاده از اندکی انرژی رادیو فرکانسی با مختصر درد قابل تحمل،گرمای بسیار مناسبی در پوست ایجاد میکند و بلافاصله شروع به صاف کردن و سفت کردن پوست میکند.حتی فقط پس از یکبار درمان سفتی پوست قابل مشاهده میباشد.

تصویر دستگاه لیزر پزشکی

دستگاه لیزر پزشکی

از نظر پزشکی ثابت شده که در همه انواع پوست،کلاژن را بازسازی میکند و باعث سفتی و قوام پوست می شود و تمام بافت پوست را بهبود می بخشد.

تکنولوژی RF میتواند پوست صورت،گردن،بازو و شکم را تدریجا و بطور موثر سفت کند.همچنین جهت درمان سلولیت و چاقی موضعی و افتادگی پوست نیز کاربرد دارد.

RF با تکنیک جدید و بالای حود بافت های سطحی و عمیق را همزمان تحت تاثیر قرار داده و باعث انقباض آن می شود.به علاوه مثل روش های پیشین احتیاجی به کولینگ(سیستم خنک کننده) نیست.

از آن رو تمام انرژی را به بهترین و سریع ترین نتیجه ممکن به کار می برد. در نتیجه اثرات درمانی مطمئن تر با تاثیرات فوری پس از اولین درمان است.RF از هیچ اشعه ای استفاده نمی کند و روش درمان فقط شامل گرم کردن بافت پوست می شود.

در زیر به معرفی چند دستگاه بسیار قدرتمند لیزر پزشکی که در آنها از تکنولوژی RF استفاده شده است معرفی میگردد:

۱)  TRIPOLLAR RF

۲) + INTRACEL

۳) + SECRET

۴) + SCARLET

۵) + MIDAS

در پایان شایان ذکر است که شرکت همدم طب مبین ارائه دهنده دستگاه لیزر پزشکی نو و دست دوم میباشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا خرید محصولات با کیفیت،با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میتونم کمکتون کنم؟
ارتباط با همدم طب مبین