ویژگی های دستگاه لیزر دایود در جهت از بین بردن و حدف موهای زائد

تصویر ویژگی های دستگاه لیزر دایود

به دلیل تمایل افراد به داشتن پوستی صاف و لطیف  امروزه تقاضا برای رفع موهای زائد در همه نواحی بدن بسیار افزایش یافته است به همین منظور انواع مختلفی از دستگاه‌های لیزر بدن طراحی و وارد بازار شده‌اند تا بتوانند با داشتن بالاترین نتیجه، بهترین کارایی را نیز ارائه دهند. یکی از انواع دستگاه‌های باکیفیت موجود در بازار دستگاه لیزر دایود است که قابلیت حذف موهای زاید ناحیه وسیعی از موهای بدن را بر عهده دارد. در این مقاله با ما همراه باشید چرا که قصد داریم اطلاعات مفیدی در رابطه با ویژگی های دستگاه لیزر دایود در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، پس تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید.

دستگاه لیزر دایود

با توجه به وجود انواع مختلف دستگاه‌های لیزر با قدرت و طول موج‌های مختلف، پزشک متخصص با بررسی شرایط و وضعیت پوست و موی فرد یکی از انواع طول موج های دستگاه را که بهترین نتیجه را ارائه خواهد داد انتخاب کرده و به عبارتی قدرت و طول موج آنها را متناسب با پوست و موی فرد  تنظیم می‌کند. دستگاه لیزر دایود دستگاهی مفید برای از بین بردن دائمی، راحت و آسان موهای زائد بدن است. این دستگاه‌ دارای ویژگی‌های متنوعی است.

برخلاف دستگاه‌های اپیلاسیون که معمولاً به جلسات متعدد برای اثرگذاری بهتر نیاز دارند، همچنین پروسه کشیدن موها بسیار دردناک است، دستگاه‌های لیزر موهای زائد برای استفاده روزانه بی‌خطر هستند و به هنگام قرارگیری دسته لیزر روی ناحیه تحت درمان، ناراحتی و درد کمی ممکن است حس شود، ولی در کل نیازی به استفاده از بی‌حسی موضعی حین استفاده از این دستگاه نیست. روند درمان می‌تواند در هر جلسه چند دقیقه طول بکشد و نتایج را می‌توان تنها پس از یک جلسه درمان مشاهده کرد.

دستگاه لیزر دایود چگونه عمل می‌کند؟

تصویر نحوه عملکرد دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود با استفاده از تکنولوژی نیمه هادی، نور قرمز رنگی در محدوده‌ی مرئی تولید می‌کند که اثرگذاری قوی روی سلول‌های مو دارد. کلید موفقیت در حذف موهای زائد با لیزر دایود، رساندن انرژی بالا به پوست است. انرژی به طور انتخابی توسط ملانین اطراف فولیکول مو جذب می‌شود، وقتی می‌گوییم انتخابی یعنی اینکه لیزر هیچ اثر منفی بر بافت‌های اطراف نمی‌گذارد.به همین دلیل افرادی که قصد خرید دستگاه لیزر را دارند، به دلیل داشتن راندمان و بازدهی بالا و قیمت نسبتا پایین دستگاه لیزر دایود، تمایل به خرید این نوع دستگاه لیزر موهای زائد می کنند و این یکی از ویژگی های دستگاه لیزر دایود به حساب می آید.

لیزرهای ساطع شده از دستگاه لیزر دایود از یک طول موج نور استفاده می کنند که نرخ انقباض بالایی در ملانین دارد. همانطور که ملانین گرم می‌شود، ریشه و جریان خون به فولیکول را از بین می‌برد و رشد مو را برای همیشه از کار می‌اندازد. دستگاه‌های لیزر موهای زائد با کیفیت بالا مانند لیزر دایود پارادایس دارای خنک کننده تماسی برای محافظت از سطح پوست هستند و این درمان را به تجربه‌ای راحت و بدون درد برای زیباجویان عزیز تبدیل می کنند. لیزر دایود پالس‌های با فرکانس بالا و جریان کم را ارائه می‌دهد و می‌توان آن را با خیال راحت برای انواع پوست استفاده کرد.

این نوع لیزر از طول موج‌های ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر به منظور از بین بردن موهای زائد در نواحی مختلف بدن استفاده می‌کند که جذب این طول موج‌ها در ملانین سیاه رنگ فولیکول‌های مو از لیزر الکساندریت کمتر ولی از لیزر IPL و Nd – YAG بیشتر است.

از ویژگی‌های مهم لیزرهای دایود اینست که سازگار با انواع پوست‌های ایرانی هستند و در تعداد جلسات کمتر می‌توان به طور گسترده‌ای از شر موهای زاید خلاص شد. همچنین در این دستگاه امکان انجام تنظیمات گسترده طول پالس و انرژی وجود دارد  و همانند لیزرهای پیشین نیازی به عبور چندباره‌ی لیزر از محل پوست وجود ندارد به همین دلیل هم برای از بین بردن موهای زائد افراد با پوست‌های تیره نیز به خوبی اثر میگذارد و هم اینکه با این ویژگی که دارد به تعداد جلسات کمتری برای درمان و از بین بردن موهای زاید نیاز دارد.

با توجه به نحوه عملکرد دستگاه لیزر دایود، هر چه فرد دارای پوست تیره‌تر باشد یعنی رنگدانه‌های موجود در فولیکول موی وی بیشتر باشد، لیزر در از بین بردن موهای بدن او موثرتر عمل خواهد کرد، از سوی دیگر نیز می‌توان این نتیجه را گرفت که استفاده از لیزر برای افراد با موهای روشن یا کسانی که موهایشان خاکستری شده است تاثیر چندانی نخواهد داشت.

مزایای استفاده از دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر موهای زائد دایود یک فناوری پیشرفته است که از فتوترمولیز انتخابی برای هدف قرار دادن رنگدانه در فولیکول مو استفاده می‌کند. با استفاده از طول موج ۸۰۸ نانومتر، لیزر می‌تواند به عمق فولیکول مو نفوذ کند و آن را از بین ببرد.

تصویر مزایای استفاده از دستگاه لیزر دایود

استفاده از این دستگاه مزایای متعددی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

موثر برای انواع مختلف پوست هم در آقایان و هم در بانوان

پالس‌های پرقدرت تولید شده توسط این دستگاه برای پوست‌های تیره بی‌خطر بوده و روی موهای زبر و ضخیم نواحی مختلف بدن از جمله دست‌ها، پاها، زیر بغل و ناحیه تناسلی هم در خانم‌ها و هم در آقایان موثر است. این دستگاه‌ها همچنین دارای یک سیستم حرکتی برای حذف موهای زائد به طور موثرتر هستند.

جوابدهی لیزر دایود با قدرت بالا

برخی از دستگاه‌های لیزر موهای زائد دایود دارای اندازه‌های اسپات بزرگ‌تر هستند، که به این معنی است که برای درمان یک ناحیه بزرگ به تعداد شات های کمتری نیاز دارند. هرچه این اندازه هندپیس بزرگتر باشد، فلاش‌های کمتری در طول یک درمان استفاده می‌شود، به این معنی که هم متقاضی زیبایی هزینه درمانی کمتری پرداخت کرده و در مدت زمان اندکی درمان انجام می‌گیرد و هم پزشک می‌توانند مشتریان بیشتری را در یک روز درمان کند.به همین دلیل است که میزان جوابدهی لیزر دایود در حذف و از بین بردن موهای بدن بسیار بالا می باشد.

رفع دائم موهای زائد

استفاده از دستگاه لیرز دایود می‌تواند شما را برای همیشه از شر موهای کل بدن و نواحی مختلف بدنتان از جمله صورت، دست‌ها و پاها، زیر بغل و ناحیه تناسلی خلاص کند.

ایمن بودن استفاده از لیزر دایود

بسته به نوع از بین بردن موهای زائد، دستگاه لیزر موهای زائد دایود برای انواع پوست موثر خواهد بود. اولا حین درمان با این دستگاه شما هیچ دردی را احساس نخواهید کرد، ثانیا این ابزار خاص زیبایی تقریباً در هر قسمت از بدن قابل اعمال است.  ثالثا اثر فتوترمال لیزر فقط بر فولیکول مو تاثیر می‌گذارد نه بافت اطراف آن. همچنین استفاده از این تکنیک درمانی با این دستگاه باعث ایجاد زخم نمی‌شود و بسته به تعداد فولیکول‌های مو که نیاز به درمان دارند، این روش را می‌توان ۴-۶ بار تکرار کرد.

تعداد جلسات کمتر درمان

تعداد جلسات لازم برای رفع موهای زاید بدن با استفاده از دستگاه لیزر دایود به عواملی چون رنگ موی فرد و رنگ پوست ناحیه مورد نظر بستگی دارد.  با استفاده از این دستگاه هر بار تعداد زیادی از فولیکول‌های مو مورد هدف قرار می‌گیرد و این باعث کاهش تعداد جلسات درمانی می‌شود.

سرعت عمل بالا

همانطور که گفته شد سرعت عمل در استفاده از دستگاه لیزر دایود بسیار بالاست با خروجی نور قدرتمند، اندازه نقاط متعدد و طول موج‌های متغیر این دستگاه می‌تواند انواع پوست را درمان کند. در هر انتشار پرتو نور این دستگاه در محل درمان صدها موی زائد مورد هدف قرار می‌گیرند. تصور کنید به عنوان مثال از بین بردن فولیکول موهای زائد صورت تنها ۱۰ دقیق زمان می‌برد و این زمان برای مناطق بزرگتر به زحمت به نیم ساعت می‌رسد.

هندپیس قدرتمند

دستگاه لیزر دایود پارادایس از قطعات و بخش‌های مختلفی تشکیل شده است ولی در میان همه قطعات بیشترین کاربرد را هندپیس‌ها دارند و جزء مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت دستگاه‌های لیزر نیز به حساب می‌آیند. طول عمر بالای هندپیس‌های این دستگاه نقش مهمی در محبوبیت و فروش بالای این محصول دارد و گفته می‌شود طول عمر هندپیس‌های دایود بالغ بر ۳۰۰۰۰۰۰۰ شات است که برای خریداران آن بسیار به صرفه است.

نیاز کمتر به تعمیرات

به دلیل استفاده از تکنولوژی نیمه هادی در این دستگاه نسبت به دیگر لیزرهای دارای فلاش لامپ حمل این دستگاه راحتتر بوده و در برابر ضربات و تغییرات مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد بنابراین نیاز کمتری به انجام تعمیرات داشته و طول عمر بالاتری خواهد داشت.

راحتی متقاضی حین عمل با دستگاه

سیستم خنک کننده دستگاه لیزر دایود به حفظ محیطی راحت برای کاربر کمک می کند و البته قیمت دستگاه لیزر دایود پارادایس به دلیل خنک کنندگی قدرتمند و ویژگی های متنوعی که برای درمان سریع و موثر است، جزو بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد به حساب می اید.

استفاده مداوم تا ۱۵ ساعت

دستگاه لیزر دایود را می‌توان به طور مداوم ۱۵ ساعت استفاده کرد، بنابراین پزشکان می‌توانند میزان فعالیت خود را با استفاده از این دستگاه بالا برده و به زیباجویان بیشتری خدمات ارائه دهند.

عوامل موثر در تعیین تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای دستگاه لیزر دایود

از آنجائیکه موهای نواحی مختلف بدن همزمان در یک مرحله از چرخه رشد مو قرار ندارند و چون لیزر تنها روی موهایی که در مرحله فعال از چرخه رشدشان قرار دارند اثر می‌گذارد بنابراین لازم است تا اولا چندین جلسه درمانی با استفاده از این دستگاه انجام گیرد ثانیا فواصلی منظمی بین جلسات رعایت شود تا بتوان به طور کامل تمامی موهای ناحیه تحت درمان را از بین برد.

پس با این تفاسیر به طور متوسط شما به  ۶ تا ۱۰ جلسه درمان برای رفع مو های زائد بدنتان نیاز خواهید داشت و به منظور رعایت چرخه کامل رشد موها بهتر است فواصل بین جلسات برای مثلا صورت بین ۴ تا ۶هفته و در سایر قسمت‌های بدن بین ۶ تا ۸ هفته باشد و این یکی دیگر از ویژگی های دستگاه لیزر دایود است اما تعداد جلسات درمانی به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

 • جنسیت
 • سن
 • ضخامت مو
 • سطح هورمون‌های بدن فرد
 • منطقه‌ی مورد درمان

در صورت رعایت موارد ذکر شده شما عزیزان پس از اتمام جلسات درمانی، ۸۰ تا ۹۰ درصد از موهای زاید بدن خود را به صورت دائمی حذف خواهید کرد و بقیه ی موهای باقیمانده نیز در پایان درمان به صورت کرکی و بی‌رنگ خواهند بود. بنابر این رضایت از نتیجه در این روش بسیار بالا می‌باشد.

قبل از رفع موهای بدن با دستگاه لیزر موهای زائد به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 1. برای لیزر بایستی پوستتان پاک و بدون آرایش باشد، پس ناحیه تحت درمان را تمیز کرده و عاری از هر نوع مواد آرایشی و یا لوسیون نمایید.
 2. قبل از آغاز جلسه درمانی حتما دوش بگیرید.
 3. موهای زائد ناحیه تحت درمان را روز قبل از درمان شیو کنید. ولی دقت داشته باشید که از ۴ هفته قبل از لیزر با دستگاه لیزر دایود موهای ناحیه مورد نظر برای درمان را با موچین، موبر و اپیلاسیون از ریشه نکنید.
 4. در صورتی که تصمیم به انجام لیزر دارید، از انجام هر نوع برنزه کردن چه به صورت طبیعی و چه با تخت مخصوص تا ۴ هفته قبل از لیزر خودداری کنید.
 5. بهتر است برای نواحی حساس بدن مانند لیزر موهای بیکینی که ممکن است کمی احساس درد و یا سوزش داشته باشید، نیم ساعت قبل از درمان پماد لیدوکایین مالیده و با روکش نایلونی بپوشانید تا به خوبی جذب شود.
 6. در صورت داشتن هر نوع بیماری زمینه‌ای یا مصرف هر نوع دارویی برای کنترل بیماری خود پزشکتان را مطلع کنید تا در جریان سوابق بیماری شما عزیزان بوده و تمهیدات لازم را قبل از لیزر بیاندیشند.
 7. اگر سابقه ابتلا به ویروس تبخال یا آفت را دارید، یک جلسه قبل از لیزر نسبت به درمان آنها اقدام نمایید تا از انتشار بیشتر ویروس در نواحی مختلف پوست جلوگیری شود.
 8. شاید لازم باشد قبل از آغاز به لیزر برخی آزمایش‌ها از سوی پزشک تجویز شود تا در صورت وجود علت زمینه‌ای پرمویی بدن اقدام به درمان آنها نمایید. پس در جلسه مشاوره قبل از لیزرحتما شرکت کنید تا از بروز هر نوع مشکل حین و یا بعد از درمان پیشیگیری شود.

مراقبت‌های بعد از استفاده از دستگاه لیزر دایود

 • تصویر مراقبت های بعد از استفاده کردن لیزر دایود برای موهای بدنپس از درمان با دستگاه لیزر دایود بهتر است از قرار گرفتن به طور مستقیم در معرض آفتاب خودداری کنید. یا در صورت لزوم بهتر است با محافظت از پوست از خانه خارج شوید یعنی از کرم‌های ضد آفتاب با SPF مناسب  و همچنین کلاه یا عینک آفتابی استفاده کنید.
 • توصیه می‌شود برای کاهش قرمزی  و التهاب پوست پس از لیزر  از پماد یا داروهای تجویزی از سوی پزشک در محل درمان استفاده کنید.
 • حداقل تا ۴ ساعت بعد از انجام لیزر از شستشوی ناحیه با آب یا مواد شوینده اجتناب نمایید.
 • از روال روزانه مراقبت از پوست به شدت پیروی کنید.
 • در صورت احساس سوختگی خفیف، از آب سرد یا کیسه یخ برای تسکین استفاده کنید.

آیا محدودیت و یا عوارض خاص در استفاده از دستگاه لیزر دایود وجود دارد؟

بله، با توجه به شدت بالای نور در دستگاه لیزر دایود  ضروریست همه ی افراد حاضر در اتاق از عینک مخصوص استفاده نمایند. همچنین به دلیل بالا بودن سرعت شات این دستگاه در صورتی که در مراکز غیر معتبر و توسط افراد غیرحرفه‌ای انجام گیرد ممکن است شاهد درجاتی از سوختگی در پوست خود باشید، بنابراین پیشنهاد می کنیم لیزر کل بدن خود را در بهترین و معتبرترین کلینیک های لیزر موهای زائد که توسط شهر کلینیک انجام می شود، رفع موهای زائد بدن خود را انجام دهید.

امکان تیرگی موقت پوست، سوختگی سطحی خفیف، پوسته پوسته شدن و یا تشکیل زخم‌های بسیار خفیف روی پوست بعد از استفاده از این دستگاه لیزر وجود دارد که موقتی است و به مرور زمان برطرف خواهد شد و در صورت عدم توجه به توصیه‌های پزشک پس از درمان ممکن است در  ناحیه‌ی درمان شاهد لکه‌های تیره یا تغییر رنگ دائمی پوست باشید.همچنین احتمال بروز اریتما (قرمزی پوست) و ادم (تورم به دلیل تجمع مایعات در بافت ها) نیز به عنوان عوارض جانبی نادر و موقتی این درمان وجود دارد.

هزینه لیزر مو با دستگاه لیزر دایود

هزینه درمان و لیزر موهای بدن با دستگاه لیزر دایود به عواملی چون وسعت ناحیه تحت درمان، ضخامت موها، واکنش بدن به درمان، تعداد و تکنیک مورد استفاده بستگی دارد. پس از فردی به فرد دیگر هزینه درمان متفاوت خواهد بود.

فرق دستگاه لیزر دایود با الکساندرایت

تصویر فرق دستگاه لیزر دایود با لیزر الکساندرایت

یکی از سوالاتی که در بررسی ویژگی ها و مزایای دستگاه لیزر دایود پرسیده می شود، فرق دستگاه لیزر دایود با دستگاه لیزر الکساندرایت است.توجه داشته باشید تفاوت و فرق اول این دو دستگاه لیزر موهای بدن در طول موج کاری دو دستگاه است.دستگاه دایود در طول موج ۸۰۸ تا ۸۱۰ نانومتر فعالیت می کند اما دستگاه لیزر الکس در طول موج ۷۵۵ نانومتر کار می کند.فرق دیگر دستگاه لیزر دایود با دستگاه الکساندرایت در توان خروجی دو دستگاه است.توان خروجی دستگاه الکس خصوصا لیزر الکس کندلا در مقابل لیزرهای دایود به مراتب بالاتر و قدرت ریزش بیشتری را داراست.

تفاوت دیگری که در بین دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت وجود دارد، در تماس و عدم تماس هندپیس لیزر با پوست زیباجو می باشد.در دستگاه های لیزر الکس شات دستگاه از فاصله ۱۰ الی ۲۰ سانتی ناحیه مورد نظر با توان بالایی به فولیکول مو وارد می شود اما لیزر دایود در بیشتر مدل های موجود در بازار ایران تماسی بوده و می بایست اپراتور دستگاه دقیقا هندپیس را بر روی ناحیه مورد نظر قرار دهد تا ریزش موی بدن با اثربخشی بالایی صورت پذیرد و این تفاوت یکی از فرق های ارزشمند لیزر دایود با لیزر الکس به حساب می اید.

فرق دیگری که لیزر دایود با لیزر الکساندرایت دارد، اختلاف قیمت و هزینه ای که فرد خریدار می بایست پرداخت کند.بهترین دستگاه لیزر دایود را می توان با قیمتی حدود ۶۰۰ میلیون تومان خریداری کرد و این در حالی است که لیزر الکس دست دوم در مدل های قدیمی با قیمتی حدود یک میلیارد تومان داد و ستد می شود.همچنین میزان هزینه ای که صرف تعمیر و نگهداری دستگاه الکساندرایت می شود بمراتب خیلی بالاتر از لیزر دایود می باشد و همین اختلاف باعث شده است که افرادی که قصد راه اندازی و تاسیس کلینیک زیبایی را دارند به سراغ دستگاه دایود بروند.اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه،عملکرد و هزینه های نگهداری دو دستگاه بدست آورید، پیشنهاد ما مطالعه مطلب تفاوت لیزر الکس و دایود می باشد.

سخن آخر

در این مقاله سعی شد به ویژگیها و مزایا، عوارض دستگاه لیزر دایود بپردازیم و سعی کردیم به فرق دستگاه لیزر دایود و الکس را نیز بررسی کنیم اما اگر باز با سوالات و ابهاماتی در رابطه با ویژگی های دستگاه لیزر دایود روبرو هستید، پیشنهاد می کنیم در قسمت دیدگاه ها و نظرات برای ما بنویسید تا همکاران ما پاسخگوی شما باشند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *