دستگاه لیزر الکساندرایت

تصویر لیزر الکساندرایت کندلا

دستگاه الکساندرایت(الکس)

دستگاه لیزر الکساندرایت از خانواده لیزرهای با نور قرمز است که از کریستال الکساندرایت به‌عنوان منبع خود استفاده می‌کند. انجام لیزر با دستگاه الکساندرایت تاریخچه‌ی بسیار موفقی در درمان بیماری‌های پوستی مانند از بین بردن موهای زائد دارد. این دستگاه در زمان مشخصی موهای زائد را از بین می‌برد و به‌وسیله یک دستگاه خنک‌کننده باعث کاهش میزان درد و ناراحتی می‌شود.

لیزر الکس نوعی لیزر است (نوری که به‌وسیله‌ی تحریک تشعشعات تقویت‌ شده است) که توسط یک کریستال الکساندرایت از خود انرژی نورانی با طول‌موج بالا ساطع می‌کند. زمانی که نور از کریستال الکساندرایت گذر می‌کند پرتویی با طول‌موج ۷۵۵ نانومتر تولید می‌شود. طول‌موج پرتو مشخص می‌کند که لیزر تا چه عمقی از پوست نفوذ می‌کند. رنگ نور لیزر الکساندرایت قرمز است. لیزر الکساندرایت می‌تواند به حالت سوئیچ  کیو تغییر ‌کند. در این حالت لیزر پرتوهای پرقدرت نوری در تب‌هایی با مدت کوتاه تولید می‌کند. به همین دلیل است که این لیزر در رفع موهای زائد بسیار مؤثر است.برای شناخت بیشتر دستگاه های رفع موهای زائد کافیست مقاله انواع لیزرهای مورد استفاده جهت درمان موهای زائد را مطالعه بفرمایید.  قیمت لیزر الکستندرایت با توجه به سال تولید آن و ویژگی های منحر بفرد آن متفاوت می باشد.

تصویر لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت ۲۰۱۸

انواع دستگاه لیزر الکساندرایت

سعی کردیم تعریف مناسبی از دستگاه لیزر الکساندرایت کرده باشیم.در این قسمت قصد داریم انواع دستگاه لیزر الکس را بطور مختصر برای شما شرح دهیم:

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا

از برندهای مشهور که در دنیا بسیار شناخته شده می باشند و زبانزد خاص و عام می باشد، دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا می باشد.این دستگاه لیزر موهای زائد ساخت آمریکا بوده و در انواع مدلهای مختلف جنتل مکس و جنتل لیز تقسیم بندی می شوند.دستگاه کندلا جنتل مکس دارای طول موج های الکس و اندیاگ می باشد که علاوه بر حذف انواع موهای زائد، موهای کرکی صورت را نیز ایز بین می برد و این در حالی است که لیزر الکساندرایت جنتل لیزر دارای تک طول موج الکس می باشد که از آن به poro u  نیز در ایران نام برده می شود.از مدل های قدیمی دستگاه لیزر کندلا، مینی کندلا می باشد که ورژن خیلی قدیمی برند کندلا است که طرفداران خاص خودش را دارد.

دستگاه لیزر کوترا

مزایای دستگاه الکساندرایت

دستگاه لیزر الکساندرایت به‌عنوان کارآمدترین نوع لیزر برای انواع پوست و مو شناخته‌شده است. اگر چه این لیزر در مقایسه با دیگر انواع لیزر تأثیر زیادی بر روی پوست‌های تیره ندارد. اما در برابر پوست‌های سفید و نازک بهترین عملکرد را دارد و ثابت ‌شده است که در از بین بردن موهای نازک و ظریفی که دیگر لیزرها توانایی از بین بردنشان را ندارند بسیار مؤثر است.  طول‌موجی که توسط لیزر الکساندرایت ساطع می‌شود به ‌آسانی توسط ملانین‌ها (سلول‌های رنگ‌دانه) در مو جذب می‌شوند. این کار باعث می‌شود سلول گرم شده و در نهایت نابود شود.

ثابت ‌شده است که طول‌موج ۷۵۵ نانومتری لیزر الکس مؤثرترین نوع لیزر برای  از بین بردن موهای زائد تیره بر روی پوست‌های روشن است. لیزر ملانین‌ها در فولیکول موهای در حال رشد را مورد حمله قرار می‌دهد و آن را تا ساقه‌ی مو ادامه می‌دهد تا در آخر مو نابود شود. تا زمانی که رنگ‌دانه‌ها در مو فعال هستند لیزر به فولیکول ضربه می‌زند، زمانی که رنگ‌دانه‌ها نابود شوند فولیکول دیگر هرگز رشد نخواهد کرد.

لیزر الکس چگونه عمل می‌کند؟

لیزر الکساندرایت از یک سنگ گران‌بها به‌عنوان منبع خود استفاده می‌کند. الکساندرایت یک سنگ خاص است که بر اثر نوع نوری که به آن تابانده می‌شود تغییر رنگ می‌دهد. رنگ‌دانه‌های پوست و مو یعنی ملانین‌ها به‌شدت امواجی با این طول‌موج را جذب می‌کنند در نتیجه انرژی ساطع‌شده از لیزر الکساندرایت به‌ شدت توسط ناحیه‌ای که از ملانین اشباع‌شده است، جذب می‌شود مانند پیاز مو و قسمت‌های اشباع‌شده از ملانین در پوست. جذب پرتوهای نور توسط ملانین‌ها باعث از بین رفتن سلول‌های حاوی ملانین می‌شود. این فرایند پایه‌ی از بین بردن موهای زائد است چرا که با آسیب زدن به تولید مو در ساقه از رشد دوباره‌ی مو جلوگیری می‌کند.

میزان تأثیر دستگاه لیزر الکساندرایت در از بین بردن موهای زائد بعد از طی کردن جلسات مورد نیاز درمان که برای موهای نازک بین ۶ تا ۸ جلسه و برای موهای ضخیم ۸ تا ۱۲ جلسه است به ۷۰ درصد می‌رسد. همچنین این لیزر در مقایسه با دیگر لیزرها به از بین بردن سریع مو در بخش‌های بزرگ‌تر بدن در مدت کوتاه معروف است. برای کسانی که خواهان از بین بردن موهای زائد در بخش‌های وسیع‌تری از بدن خود مانند شکم، کمر، پا، سینه و یا شانه‌ها هستند معمولاً دستگاه لیزر الکساندرایت بهترین گزینه است.

قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا ۲۰۲۰

در بین دستگاه لیزر الکساندرایت، برند کندلا آمریکا بسیار مشهور و پرطرفدار می باشد بدلیل اینکه این دستگاه لیزر بدن جزو اولین تولیدکنندگان دستگاه الکس در دنیا بوده و بسیار قدرتمند موهای زائد هر نوع پوستی را حذف می کند اما این ویژگی به این معنا نیست که تنها لیزر الکس بسیار ایده ال در دنیا کندلا می باشد.در واقع شرکت های معتبری همچون سایناشور آمریکا، بایوس ایتالیا و نابلکس کره نیز در راه تولید دستگاه لیزر الکس بسیار قدمهای مثبتی برداشته و توانسته اند محصولات رقابتی بسیار مناسبی ایجاد کنند.
اما در مراجعات و مشاوره هایی که بسیار از شرکت ما گرفته می شود سوالی که بسیار ذهن مخاطبین ما را به خود معطوف کرده است قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا ۲۰۲۰ می باشد؟در پاسخ به این عزیزان باید گفت عواملی همچون تعداد شات دستگاه، میزان سالم بودن لامپ و راد دستگاه که از قطعات پر مصرف و گران قیمت لیزر الکساندرایت می باشند و همچنین دارا بودن ایر کولینگ دستگاه از عواملی هستند که قیمت دستگاه لیزر کندلا را متغیر می کنند.

نکات مهم در خرید دستگاه لیزر الکس

امروزه درایران به دلیل بالا رفتن دلار و به تبع آن بالا رفتن دستگاه های لیزر زیبایی خصوصا لیزر الکساندرایت،بازار لیزر پزشکی دست دوم بسیار داغ شده است لذا برای اینکه شما همراهان گرامی بتوانید لیزر الکس دست دوم خوبی را انتخاب کنید بر خود واجب دانستیم تا یک سری نکات طلایی جهت اطلاع شما متذکر شویم.

اولین قدم این است که همواره از مشاوره و راهمایی یک کارشناس و متخصص لیزر زیبایی بهره ببرید و تا حد امکان همراه خود داشته باشید تا تست های اولیه را برای شما انجام دهد.تست هایی بمانند ولتاژ خازنی و تست کولینگ لیزر.اگر مایل باشید اطلاعات دقیق تر و کاملتری نسبت به این موضوع داشته باشید،پیشنهاد میکنیم مقاله نکات مهم در خرید دستگاه لیزر دست دوم را مطالعه فرمایید.

آب مناسب کولینگ و خنک کنندگی الکساندرایت

یکی از مباحث مهم در لیزر خصوصا لیزر الکساندرایت، آب مناسبی است که در بخش خنک کنندگی لیزر ریخته می شود تا کولینگ لیزر الکس خنک شود.این آب مناسب آبی فوق خالص می باشد و بدون هیچ گونه املاح و رسوب بوده و دارای سطح هدایت الکتریکی بسیار پایینی می باشد و در خود اسناد معتبر لیزر پزشکی از آن به آب دیونیزه فوق خالص نام برده می شود.در مقاله آب مقطر برای دستگاه لیزر در مورد این مقوله بطور مفصل صحبت کرده ایم که در صورت تمایل می توانید آنرا مطالعه فرمایید.

تعمیر لیزر الکساندرایت

ما در مجموعه همدم طب نوین علاوه بر فروش دستگاه های لیزر موهای زائد،تعمیرات تخصصی دستگاه لیزر موهای زائد را بصورت تخصصی انجام می دهیم.یکی از دستگاه هایی که تعمیرات آن نیاز به مراکز معتبر و تخصصی دارد لیزر الکساندرایت می باشد.تعمیر لیزر الکساندرایت خود را به ما بسپارید.در این خصوص مقاله ای تحت عنوان تعمیرات تخصصی لیزر موهای زائد را می توانید در صورت تمایل مطالعه فرمایید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با واحد خرید و فروش
ارتباط با کارشناسان شرکت همدم طب
ارتباط با کارشناسان همدم طب مبین