تصویر پلاسماجت

دستگاه پلاسما جت

پلاسما جت با یونیزه کردن گاز میان اپلیکاتور و پوست باعث ایجاد شار الکترونی و تاثیر بر روی غشای پوست باعث میشود که سلولها تحریک شوند و بافت بهبود یابد. دستگاه plasma jet با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز جهت انجام بلفاروپلاستی( رفع افتادگی پوست) رفع آکنه و اسکار وارد بازار شده و همین کاربردهای خاص باعث متغبر یودن قیمت دستگاه پلاسما جت نو و دست دوم شده است. این دستگاه ابعاد مناسب و همچنین وزن بسیار سبکی دارد که بدون هیچ گونه عوارض و جراحی افتادگی پلک را به طور کامل از بین میبرد مهمترین ویژگی این دستگاه توان بالای آن جهت از بین بردن چین و چروکهای ریز اطراف چشم بدون هیچ گونه مشکل و یا اثر اضافه ای است.

تاریخچه پلاسما

تصویر دستگاه پلاسما جت

یک فیزیکدان انگلیسی به نام سر ویلیام کروکس هنگام بررسی ویژگی های ماده در تخلیه الکتریکی در سال ۱۸۷۹ میلادی پیشنهاد کرد که نوع خاص گاز به عنوان حالت چهارم ماده نامگذاری شد و به این ترتیب بود که حالت چهارم ماده ظهر یافت و باعث اکتشافات بعدی مخصوصا در زمینه پزشکی و زیبایی شد و پیدایش دستگاه پلاسما جت شد.

ویدئوی دستگاه پلاسما جت

در ابتدا برای آشنایی بهتر و بیشتر می توانید ویدئوی آموزشی دستگاه پلاسما جت و کاربرد های آن و نحوه کار کردن دستگاه که در شرکت مهندسی همدم طب نوین انجام شده است را مشاهده نمایید:

[aparat id=’5M0Gb’]

پلاسما چیست ؟

به دلیل رفتار های خاصی که گاز یونیزه شده (پلاسما) از خود نشان می دهد، آن را حالت چهارم ماده در نظر می گیرند. هر گاه گازی به اندازه کافی گرم شود و یا در معرض یک میدان الکتریکی قوی قرار گیرد، اتم های آن برانگیخته می شوند و الکترونها با انرژی جنبشی بالایی شتاب می­گیرند و با اتم­ها و مولکول­های گاز برخورد می­کند و الکترون های بیشتری آزاد می­گردد که باعث یونیزاسیون و ایجاد پلاسما می شود.در واقعیت حالت جدیدی از ماده است که نه جامد است , نه مایع و نه گاز در واقعیت پلاسما بیشتر شبیه به گاز با حرارت شدید است , با این تفاوت که گاز رسانا نبوده ولی پلاسما رسانای خوبی است و با تماس با مواد دیگر به سرعت سرد میگردد. این ویژگی خاص توانسته است پلاسما را از سایر مواد مجزا کند. پلاسما در واقع شبه گازی است که یونیزه شده است واتم های آن یک یا چند الکترون از دست داده اند و به یونهای مثبت تبدیل شده اند.

پلاسماتراپی

پلاسماتراپی تقریبا هیچ عارضه ای ندارد، تنها شاهد تورم و میکروبرن بعد از عمل خواهیم بود که آن هم ناشی از تبخیر سلول هایی است که پلاسما به آن برخورد می کند.این روش درمانی در همه افرادی که می خواهند چروک های زیر چشمشان را درمان کنند به خصوص در افرادی که سن بیشتری دارند ، دارای چروک های عمیق تری هستند و امکان انجام جراحی را ندارند، مفید است.

استفاده از پلاسما یک تکنیک کاملا جدید و به روز در اروپا می باشد و در این صورت تکنیک بدون استفاده از تیغ یا لیزر تنها به کمک استفاده از پلاسما با تصعید بافت مورد نظر به درمان دلخواه خواهد رسید.

نتیجه پلاسماتراپی کاملا بستگی به میزان افتادگی و نوع پوست دارد و معمولا بین یک تا سه جلسه می باشد.در این روش نقاط ریز با فاصله کم بر روی پوست ایجاد می شود که باعث تصعید لایه سطحی بدون آسیب به لایه بازال می گردد.

 

انواع دستگاه پلاسماجت

پلاسما انواع مختلفی دارد که با توجه به نحوه قرار گیری الکترود ها، شدت انرژی پتانسیل الکتریکی و شرایط  محیطی که پلاسما تشکیل می شود می توان انواع مختلف پلاسما را ایجاد نمود. در پلاسما اتمها به حالت برانگیخته قرار دارند و الکترونهای آزاد، گونه های فعال و یونهای فراوانی در محیط پلاسما وجود دارند که این عوامل سبب شده اند که پلاسما کاربرد های فراوانی در علم پزشکی داشته باشد و تاکنون انواع مختلف پلاسما برای کاربرد های مختلف پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است، که موارد زیر را شامل می شود:

 1. پلاسمای اسپارک یا پلاسماجت گرم (Spark Plasma)

این نوع پلاسما در نتیجه ایجاد شکل خاصی از اختلاف پتانسیل بالا بین الکترود و سطح پوست ایجاد می شود.علی رغم بالا بودن دمای این نوع پلاسما، با توجه به اینکه بصورت کنترل شده توسط دستگاه ایجاد می شود، تنها باعث ایجاد میکروبرن روی سطح پوست شده که به لایه های زیرین پوست نفوذ نمی کند و کاربردهای بسیاری در جوانسازی پوست و زیبایی دارد.

کاربردهای پلاسمای گرم

 • بلفاروپلاسنی بدون جراحی
 • از بین بردن چین و چروک و جوانسازی پوست
 • برداشتن خال ، آنژیوم و ضایعات
 • لیفتینگ و جمع کردن پوست
 • از بین بردن جای زخم ، بخیه و ترک های چاقی
 • ناپدید کردن رگ های پوستی حاصل از واریس
 • کمک کردن به پاک کردن تاتو و میگروپیگمنتیشن
 • برداشتن بافت لثه برای زیبایی و ایمپلنت
 • از بین بردن جای جوش ، کورک و آکنه

      ۲.پلاسما جت سرد (Cold Plasma Jet)

این نوع پلاسما در نتیجه اعمال اختلاف پتانسیل بالا به جریان گاز بی اثر مانند هلیوم که در حال عبور از نازل پلاسما جت است ، تشکیل می شود.از آنجایی که دمای پلاسما جت در حدود دمای اتاق می باشد ( ۲۵ الی ۳۵ درجه سانتی گراد) به آن پلاسما جت سرد گفته می شود.جریان گاز یونیزه شده در این نوع پلاسما حاوی الکترون ها ، یونها و گونه های فعال بسیاری می باشد که تاکنون در کاربردهای پزشکی مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است.

کاربردهای پلاسمای سرد

 • از بین بردن میکرو ارگانیسم ها و قارچ های پوستی
 • انعقاد خون
 • افزایش نفوذ پذیری پوست
 • ترمیم زخم
 • از بین بردن جای جوش فعال
 • از بین بردن سلول های سرطانی

      ۳. پلاسما جت (FEDBD (Floating Electrode Dielectric Barrier Discharge

این نوع پلاسما در نتیجه اعمال اختلاف پتانسیل بالا به الکترودی که توسط یک لایه دی الکتریک پوشانده شده است بین سطح دی الکتریک و سطح پوست ایجاد می شود.به دلیل وجود سد دی الکتریک روی الکترود، پلاسمای ایجاد شده در این حالت نیز افزایش دمایی ندارد و جزو پلاسماهای سرد دسته بندی می شود.این نوع پلاسما نیاز به جریان گاز نداشته و به دلیل یونیزه کردن مولکول های یهوا ، یونها و گونه های فعال بسیاری ایجاد می کند که در کاربردهای پزشکی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای دستگاه پلاسما جت

۱ – رفع انواع مختلف چین و چروک در نقاط مختلف مانند چین و چروکهای اطراف پیشانی – چین و چروکها و افتادگی پلک – چین و چروکهای زیر و دور چشم – چروکهای لب بالایی و پایینی  و حتی خط خنده توسط پلاسما بدون هیچ گونه عوارض و نیاز به عمل جراحی یا برش و بیهوشی موضعی – همراه با کمترین زمان بهبود

۲ – رفع و از بین بردن اسکار ها همیشه کار دشواری است اما دستگاه پلاسما این کار را ممکن ساخته است با وسیله این دستگاه میتوانید اسکار ,آکنه و یا سایر عارضه های پوستی

۳ – خال برداری و یا برداشتن انواع زیگیلهای پوستی

۴ -عمل بلفاروپلاستی که شناخته شده ترین عمل توسط این دستگاه است .

عمل رفع افتادگی پوست که سابق بر این توسط جراح زیبایی انجام میشد و قسمتی از پلک را که افتادگی داشت را میبریدند و دو طرف را به هم بخیه میزدند که جای بخیه بر روی پلکها باقی می ماند و طول درمان زیادی داشت که خود به خودی خود مشکلی برای صورت به حساب می آمد اما با آمدن این دستگاه دیگر نیازی به عمل جراحی نیست و بر روی مد بلفاروپلاستی با ایجاد نقطه های متناوب بر روی افتادگی پلک کار میکند و نقاط دلمه ای شکل را بر روی پوست ایجاد میکند که این نقاط کم کم به زخم تبدیل میشوند و پس از ۳تا ۷ روز به طور کامل بهبود می یابند. برخی افراد با یک جلسه درمان کامل میشوند وبعضی نیاز به ۲-۳ جلسه برای درمان کامل دارند.

تصویر پلاسماجت پلک

مزایای پلاسما جت 

 •  رفع افتادگی پلک – بلفاروپلاستی
 •  رفع آکنه
 • رفع اسکار
 • رفع چین و چروک پیشانی
 • رفع خط خنده
 • از بین بردن زیگیلهای پوستی
 • برداشتن انواع مختلف خال از سطح پوست
 • از بین برنده چین و چروکهای ریز اطراف لب

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان کامل

بسیاری از مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی ، با اجام یک جلسه درمان با دستگاه پلاسما جت به نتیجه مورد دلخواه خود می رسند اما اگر احیانا فردی با توجه به سیستم بدن و نوع عارضه ای که در خود دارد نیاز به جلسات تکمیلی داشته و این جلسات تکمیلی با نظریه پزشک متخصص بین ۲ الی ۳ جلسه می باشد.

قیمت دستگاه پلاسما جت

تصویر فروش دستگاه پلاسما

در رابطه با قیمت دستگاه پلاسماجت می توان گفت ارزش دستگاه پلاسما جت بسته به نوع برند و کارکرد های دستگاه ، متفاوت و متغیر می باشد اما اگر تمایل دارید قیمت دستگاه پلاسما جت در انواع کاربردهای مختلف را بدانید، به فروشگاه همدم طب نوین مراجعه کرده و انواع دستگاه پلاسما نو و دست دوم ما را همراه با مشخصات کامل و قیمت ملاحظه نمایید.

تعمیر دستگاه پلاسما جت

مجموعه همدم طب نوین آمادگی تعمیر دستگاه لیزر موهای زائد ، تعمیر دستگاه های لاغری و تعمیر دستگاه پلاسما جت را بصورت تخصصی  نیز دارا می باشد.

در انتها اگر هنوز با سوالات و ابهاماتی در ذهن خود در رابطه با دستگاه پلاسما و قیمت و انتخاب بهترین دستگاه روبرو هستید، کافیست در بخش دیدگاه ها برای ما بنویسید تا پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

 

۴ نظرات

  • سلام آقای مختاری وقتتون بخیر باشه.اگر دستگاه پلاسماجت خوب گارانتی دار می خواین دستگاه فیوژن بگیرید که با گارانتی تقدیمتون میشه.جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09102189051 مهندس عینی تماس بگیرید.

  • سلام دوست عزیز.با توجه به نوسانات قیمت دلار و تنوعی که در مدل های پلاسما جت وجود دارد قادر به ارائه قیمت دستگاه پلاسما جت به صورت یونیک نمی باشیم اما در در مورد بهترین دستگاه پلاسما جت می توان به فایربولت، پلاروکس بصورت رومیزی و فیوژن بصورت قلمی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *