دستگاه IPL

تصویر دستگاه لیزر آی پی ال

فروش انواع لیزر آی پی ال رومیزی و ایستاده - همدم طب مبین


دستگاه لیزر IPL 

دستگاه ipl یا همان آی پی ال که مخفف عبارت  intense pulse light می باشد و به معنی سیستم های  نور شدید پالسی است. در اصل دستگاه ipl لیزر نیست و یک شبه لیزر است و در اثر تشعشع فلش لامپ های زنون توان لیزری را تولید می کند. آی پی ال ها نور چند طول موجی و non coherent ایجاد می کنند که قادر است اثرات گوناگون بر روی ساختارهای مختلف پوست داشته باشد و می توان با گزینش فیلترهای مناسب اثر دلخواه برای اهدافی مختلف را بدست آورد.دستگاه IPL روش محبوبی جهت برداشتن موهای زائد و جوان سازی پوست و روشن نمودن لکهای صورت و هم چنین آثار سطحی جوش های صورت (آکنه) می باشد.

ویژگی خاص دستگاه لیزر موهای زائد ipl این است که بمانند دستگاه لیزر الکساندرایت بصورت تک شات تک شات کار کرده اما خب در مقابل دستگاه لیزر الکس از توان کمتری برخوردار می باشد.قدرت تشع شع لامپ لیزر آی پی ال به قدری وسیع می باشد که فرد اگر چشمان خود را ببند باز هم این تشعشع را احساس می کند.

تصویر دستگاه ipl

دستگاه ipl

دستگاه لیزر ipl چگونه کار میکند

دستگاه IPL با پالس نوری شدید جهت حذف موهای صورت، پاها، پشت و شکم براحتی و بدون هیچگونه ترسی استفاده می شود. پالس های نوری با تمرکز روی فولیکول موها موجب ایجاد گرما و تخریب آن ها بدون سوختگی و یا آسیب به پوست می شوند.

دستگاه حذف موی زائد IPL سریع و کاملا بدون درد است و دارای عوارض جانبی کمی است ولی می تواند شامل قرمزی و تورم در محل درمان باشد که به سرعت برطرف می شوند.کاندیدهای مناسب جهت IPL افراد دارای پوست روشن و موی تیره می باشند، زیرا IPL پیگمان درون فولیکول مو را مورد هدف قرار می دهد.تعداد زیادی از مردم تجربه حذف موهای زائد به صورت کامل توسط دستگاه آی پی ال را دارند، اگر موها دوباره رشد کنند به صورت نازک و ظریف خواهند بود.

موارد کاربرد لیزر IPL

  •     درمان دائمی موهای زائد
  •     درمان پوستهای خشک با چروک ریزسطحی و جوانسازی پوست
  •     افرادی که قرمزی پوست گونه و بینی دارند.
  •    درمان آکنه های ملتهب و قرمز
  •     از بین بردن چربی پوستهای چرب با منافذ باز
  •    درمان کک ومک وآسیب های پوستی ناشی از آفتاب
  •   بهبود تلانژکتازی (ضایعات عروقی)
  •    درمان اسکارهای (فرورفتگی) ناشی از جوش

منبع نوری IPL با استفاده از نور و گرما باعث نابودی جای آکنه و اسکار می شود. این تکنولوژی که به فن آوری LHE معروف است روش نوینی در درمان آکنه محسوب میشود. در یک بررسی که بر روی ۲۰ نفر انجام شد حدود ۸۵ درصد بیماران، بهبود و درمان بیش از ۵۰ درصد ضایعات آکنه را پس از ۴ هفته پس از لیزرموهای زائد با دستگاه ipl ذکر کردند.

در یک بررسی دیگر که بیماران ۵ جلسه لیزر به فاصله ۲ هفته داشتند بهبود حدود ۷۰ درصد را در ضایعات التهابی و غیرالتهابی جوش صورت مشاهده شد. از طرف دیگر لیزر IPL در درمان قرمزی بعد از درمان آکنه نیز بسیار موثر است.برای از بین بردن قرمزی بعد از آکنه شاید یک جلسه IPL نیز کافی باشد.

IPL یک روش غیرتهاجمی برای درمان آسیب های پوستی ناشی از آفتاب و پیری پوست می باشد بدون اینکه آسیبی به سطح پوست برساند. طول موج خاصی از IPL به طور انتخابی، عروق مویرگی متسع پوست و لکه های قهوه ای ناشی از آفتاب را از بین می برد به علاوه حرارت ایجاد شده در پوست سبب بازسازی کلاژن و سفت تر شدن پوست از عمق می شود.

IPL به تنهایی جهت درمان ضایعات رنگ پوست، رفع قرمزی سطح پوست و جوانسازی پوست به کار می رود. جلسات درمانی آن متعدد از جلسه ۳ تا ۶ جلسه است که با فاصله ۳۲ تا ۴ هفته انجام می شود.  IPL جهت درمان مویرگ های باز پوست که باعث قرمزی پوست می شود، لکه های پیگمایی پوست، منافذ باز پوست، چروک ریز، بزرگی غدد چربی پوست، جوش صورت و برخی از اسکارها مفید می باشد.

IPL عوارض چندانی ندارد. مختصر قرمزی در محل IPL ایجاد می شود که طی چند ساعت بعد از بین می برد. در بعضی موارد که بیمار کک مک تیره داشته باشد ممکن است دلمه کوچکی روی این لکه ها بسته شود که طی چند روز بعد خود به خود می افتد و کک مک ها را کم رنگ تر می کند. هم چنین جهت بهبود اسکارها و فرورفتگی های پوستی و تنظیم ترشح چربی و منافذ پوست می شود.

آموزش کار با دستگاه لیزر IPL:

دستگاه لیزر ipl دارای یک محفظه فلزی که در داخل آن، یک دستگاه الکترونیک هوشمند، و یک لامپ تولید کننده نور پالسی شده شدید (فیلترشده ضربانی) که طول موجهای ایجاد شده توسط لامپ را به طرف هدف مورد نظر شلیک می کند، در آن تعبیه شده است.

در این دستگاه لیزر بدن یک سیستم ایجاد کننده برودت و سرما که به کولینگ و خنک کنندگی دستگاه معروف می باشد تعبیه شده که با ایجاد سرما در محل درمان، مانع از ایجاد التهاب، تورم، قرمزی یا زخم روی پوست شده و توسط این سیستم سرمایش، اپیدرم پوست از حرارت ایجاد شده توسط IPL محافظت می شود.

دامنه طول موج های این نور فیلتر شده ضربانی توسط لامپ یاد شده در گستره وسیعی بوده و پخش و توزیع این طول موج ها از حوالی نور قابل رویت تا نور مادون قرمز ادامه می یابد و طیف طول موج لیزر ipl در ۶۴۰ نانومتر می باشد.

کار با دستگاه لیزر ipl بسیار راحت بوده که شما با خرید دستگاه ipl از شرکت همدم طب مبین، بصورت تخصصی و زیر نظر مربی درجه یک فنی و حرفه ای آموزش کامل آنرا خواهید دید.

تفاوت لیزر ipl  و shr

بسیاری از همراهان ما سوالی که دارند این است که تفاوت دستگاه لیزر ipl  و shr در چیست؟ باید گفت که اولین تفاوت مربوط می شود به نوع شات زدن این دو دستگاه لیزر موهای زائد.در دستگاه لیزر shr اپراتور بصورت رولی یا همان مسلسل وار به شات زنی می پردازد در حالی که در دستگاه ipl اپراتور بصورت تک شات تک شات می تواند با دستگاه کار کند.تفاوت دیگر این دو دستگاه در قدرت شات زنی و از بین بردن موهای زائد می باشد و این در حالی می باشد که توان و قدرت ipl در حذف موهای زائد بسیار بیشتر است و به همین دلیل است که لامپ دستگاه ipl می بایست هر ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار شات تعویض شود در حالیکه لامپ لیزر shr بعد از هر ۴۵۰ الی ۵۰۰ هزار شات  تعویض میگردد.

خرید دستگاه لیزر ipl

در صورتی که بطور قابل توجهی با دستگاه لیزر ipl آشنا شدید و قصد خرید دستگاه لیزر ipl را داشته باشید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۹۱۵۹۱۰ تماس گرفته و از قیمت دستگاه اطلاعات جامعی کسب کنید.

قیمت دستگاه لیزر ipl

قیمت دستگاه ipl بسته به نوع کارکرد ، تمیزی و نوع کاربرد آن متغیر می باشد.اما جهت کسب اطلاع از قیمت دستگاه لیزر ipl و مشاهده تنوع بسیاری از دستگاه های لیزر بدن،کافیست به فروشگاه همدم طب مبین مراجعه کرده و با انواع لیزر آی پی ال و قیمت دستگاه لیزر ipl و shr مطلع شوید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با واحد خرید و فروش
ارتباط با کارشناسان شرکت همدم طب
ارتباط با کارشناسان همدم طب مبین