دستگاه کویتیشن

تصویر دستگاه کویتیشن آر اف

کویتیشن

این روزها کاهش وزن یکی از دغدغه های افراد در جامعه شده و این باعث شده که انتخاب دستگاهی مناسب برای لاغری یکی اهداف کلینیک های زیبایی باشد.یکی از روشهای درمانی که ممکن است به لاغر شدن شما کمک کند ، دستگاه کویتیشن  می باشد. اما دستگاه کویتیشن دقیقا چیست و چگونه می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند؟

به عبارت ساده ، کویتیشن یک روش کاهش وزن است که از امواج صوتی با فرکانس پایین برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می شود.این دستگاه لاغری طی چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است به دلیل اینکه لیپوساکشن سنتی برای از بین بردن چربی نیاز به عمل جراحی داشت و این اثرات زیانباری بر روی بدن می گذاشت.اگر سوالات خود را در این مطلب پیدا نکردید می توانید مقاله  سوالات طلایی در مورد کویتیشن را مطالعه فرمایید.

دلیل بوجود آمدن چاقی چیست؟

پس از بلوغ ، تکثیر سلول های چربی متوقف می شود ، در نتیجه تعداد سلول های چربی در بزرگسالان ثابت است ، اما اندازۀ این سلول ها می تواند در اثر افزایش وزن ، تغییرات هورمونی ، مصرف Fast Food و عدم تحرک و استرس زیاد ، تا چندین برابر اندازۀ نرمال آن افزایش یابد. متاسفانه همۀ ما به نوعی درگیرعوامل یاد شده هستیم.

سلولیت هم نوع دیگری از بافت دارای چربی می باشد که در مناطق خاص بدن تجمع یافته ، افزایش سایز ایجاد می کند و به شدت تناسب اندام فرد را از بین می برد. سلولیت هم در خانم های چاق و هم در افراد لاغر وجود دارد و باعث ناصاف شدن سطح پوست می گردد . اغلب خانم های بالای ۲۰ سال درگیر سلولیت می شوند.

دستگاه کویتیشن چیست؟

کویتیشن یک دستگاه ساده لاغری است که به امواج صوتی متکی است تا به وسیله آن بتواند به جای جراحی فشرده ، چربی را از بدن خارج کند.

دستگاه کویتیشن چگونه کار می کند؟

تصویر کویتیشن

با تولید امواج اولتراسونیک با دستگاه کویتیشن که فرکانس پایین و شدت بالایی دارند، در بافت چربی لرزش ایجاد می‌نماید و با ایجاد فشار در این بافت حباب‌هایی در بین سلول‌های چربی ایجاد می‌کند. فشار ناشی از حباب‌ های ایجاد شده و نیز لرزش، باعث پاره شدن غشای سلول‌های چربی شده و نهایتاً منجر می‌شود که چربی آزاد شده از سلول‌های چربی وارد رگ‌ های لنفاوی و نهایتاً عروق خونی شوند. بافت چربی در مقابل لرزش ایجادشده از طریق دستگاه نمی‌تواند مقاومت کند و متلاشی می‌شود. این امواج اثرات کمتری بر بافت عروقی، سیستم عصبی و ماهیچه‌ها دارند؛ ولی بی تأثیر بر این بافت‌ها نیز نمی‌باشند.

زمانی که حباب های پرانرژی ریز در داخل مایعات به حرکت درمی آیند به داخل سلول نفوذ کرده و با ارتعاش شدید سبب تخریب سلول می شوند در بدن نزدیک ترین بافت به مایع چربی بوده و بر این اساس می توان سلولیت و چربی موضعی را از بین برد.
این سیستم یک روش غیر تهاجمی بوده وجهت درمان سلولیت و چاقی موضعی درنواحی شکم ، پهلوها ، ران ، ساق ، بازو و چربی های پشت قابل اجرا است .

آیا کویتیشن واقعا در لاغری جواب داده است؟

بله ، اما نتایج ممکن است متفاوت باشد! بسته به  نوع بدن شما و میزان سلامتی فرد، ممکن است نوع لاغری و مدت زمان آن متعیر باشد.این نتایج از در افراد  متفاوت است.

از دستگاه کویتیشن در چه مناطقی نمی توان استفاده کرد؟

از این روش د رناحیه سر ، گردن و سینه و نواحی ژنیتال و groin نمی توان استفاده کرد.

کویتیشن آیا سلولیت را درمان می کند؟

به گفته متخصصان و پزشکان زیبایی کویتیشن بر روی سلولیت کاری انجام نمی دهد اما این مطلب ۱۰۰ درصد نیست چرا که گزارش هایی آمده که دستگاه کویتیشن در درمان سلولیت نیز توانمند بوده است.

نتایج مطلوب طی چه مدتی قابل مشاهده است؟

اگرچه  تغییرات را در جلسه اول می توان مشاهده کرد اما برای مشاهده نتایج مطلوب به ۸ تا ۱۲ جلسه نیاز می باشد.اگرچه این را باید یادآوری کنیم که درمان کامل در افراد به پارمترهای سن، وزن و ناحیه تحت درمان متفاوت می باشد.این روش قابل بازگشت می باشد به دلیل اینکه کویتیشن چربی های بدن را تخلیه می کند ولی سلول های چربی ساز کار خود را انجام می دهند و دوباره چربی تولید می شود.برای نتایج مطلوب و ماندگار می بایست در کنار این روش لاغری،رژیم های متعادل را نیز به موازات آن انجام دهید تا سلامتی و ماندگاری لاغری را تا سالها مشاهده نمایید.

تفاوت دستگاه های کویتیشن

کلینیک های زیبایی برای لاغری از دستگاه های مختلف کویتیشن استفاده می کنند .با وجود شباهت های زیادی که در آنها وجود دارد ولی تفاوت اصلی انها در فرکانس دقیق کاری و امواج آلتراسونیک آنها می باشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با واحد خرید و فروش
ارتباط با کارشناسان شرکت همدم طب
ارتباط با کارشناسان همدم طب مبین