تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و الکس نابلکس بطور کامل

تصویر دستگاه لیزر تیتانیوم و الکس نابلکس

تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و الکس نابلکس

پیشرفت تکنولوژی در حوزه ی صنعت زیبایی باعث شده است تا بازار دستگاه های لیزر به طور کامل دچار تحول شود.با گذشت زمان و ظهور فناوری های جدید در دستگاه لیزر، به مرور عملکرد شان ارتقا یافته است.اینقدر دستگاه های لیزر خصوصا دستگاه های لیزر الکساندرایت و دایود عملکردشان بهینه شد که روش های سنتی مانند وکس و موبر و ژیلت چای خود را به لیزر دادند.در حال حاضر تنوع زیاد محصولات لیزر باعث شده است تا خریداران ماشین های حذف موهای بدن، در انتخاب دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت تردید پیدا کرده اند از این رو در این مقاله قصد داریم به تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و الکس نابلکس بپردازیم، دو محصول و برندی که بسیار در ایران شناخته شده و طرفداران بسیاری را پیدا کرده اند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

دستگاه لیزر تیتانیوم

مزایا و ویژگی های لیزر تیتانیوم

دستگاه تیتانیوم چگونه کار می کند

دستگاه لیزر الکس نابلکس

مزایا و ویژگی های لیزر الکساندرایت نابلکس

مکانیسم دستگاه لیزر الکس نابلکس

تفاوت های لیزر الکس نابلکس با تیتانیوم از نظر قطعات

تفاوت عوارض دستگاه لیزر تیتانیوم و الکس نابلکس

تایپ پوستی مناسب جهت لیزر در دستگاه تیتانیوم و الکس نابلکس

تفاوت قیمت دستگاه لیزر تیتانیوم و الکس نابلکس

جدول مقایسه و تفاوت نابلکس و تیتانیوم

نکات مراقبتی بعد از لیزر کردن با تیتانیوم و الکس نابلکس

دستگاه لیزر تیتانیوم

در اولین قدم در تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و الکس نابلکس به تشریح لیزر دایود تیتانیوم می پردازیم.دستگاه لیزر تیتانیوم اولین بار توسط کمپانی آلما امریکا در سال ۱۹۸۰ ساخته و تولید شد. محصولات شرکت آلما محدود به دستگاه های لیزر نمی شود بلکه در حوزه تجهیزات لاغری و جوانسازی نیز فعالیت می کند.Alma Lasers روش های درمانی موجود را متحول ساخت و در حال حاضر نیز همواره در تلاش هستند تا نیاز بیماران و پزشکان را به بهترین نحو پاسخ دهند. دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت آلما سعی دارد تا محصولاتی تولید کنند که مقرون به صرفه و با کارایی بالا باشند.

تصویر دستگاه تیتانیوم لیزر

دستگاه لیزر تیتانیوم می تواند امواج پر کاربرد یعنی الکساندرایت ۷۵۵ نانومتر ، دایود ۸۰۸ نانومتر ، و اندیاگ ۱۰۶۴ و ۹۴۰ نانومتر را تولید کند و این نشان دهنده توانایی بالای این دستگاه است. امواج مغناطیسی که در دستگاه تیتانیوم ساخته می شود از طریق ساز و کاری به سطح پوست برخورد می کند و توسط رنگدانه ها یا همان ملانین های موجود در ریشه مو جذب می شوند و باعث افزایش دما در ناحیه ریشه مو های زائد می شوند.افزایش دما و قطع عروقی که مو های زائد را تغذیه می کنند باعث می شود چرخه رشدی مو ها ادامه پیدا کند و دچار اختلال شود. با انجام جلسات پیوسته لیزر دیگر مو های زائد رشد نمی کنند و کامل از بین می روند.در صورت اینکه تمایل دارید اطلاعات کاملتری درباره تیتانیوم لیزر بدست آورید، به محصول دستگاه لیزر تیتانیوم مراجعه نمائید.

مزایا و ویژگی های لیزر تیتانیوم

جایگاه لیزر Titanium در بین کلینیک های زیبایی و زیبا جو ها دارای محبوبیت زیادی است که می توان نتیجه گرفت که این محبوبیت بخاطر امکانات و ویژگی هایی است که این دستگاه به مخاطبین ارائه می دهد.در ادامه بطور کامل و جامع تمام مزایا و ویژگی های لیزر دایود تیتانیوم را بررسی می کنیم:

 • یکی از معضلاتی که باعث کلافه شدن زیبا جو ها و خسته شدن اپراتور ها می شود زمانبر بودن فرایند لیزر کردن می باشد.به صورتی که اپراتور دستگاه، هنگام لیزر کردن کل بدن هنگامی که لیزر کند کار کند به سرعت دستشان خسته می شود و همین عامل باعث کاهش دقت و در نتیجه کاهش کیفیت  خدمات می شود. لیزر تیتانیوم به دلیل داشتن اسپات سایز بزرگ این مشکل را تا حدی مرتفع ساخته است.
 • طول امواج مغناطیسی که این دستگاه تولید می کند کوتاه و پر انرژی است به همین علت تیتانیوم دارای توان و قدرت بالا است که به طور صد در صدی مو ها را نابود می سازد.
 • یکی از مشکلات رایج در نابود کردن مو های زائد بدن این است که عمق حضور ریشه های مو ها در مناطق مختلف پوست برابر نیست به همین علت ریشه مو های زائدی که در عمق زیاد پوست قرار گرفتند ممکن است تحت تاثیر امواج قرار نگیرد. اما در دستگاه تیتانیوم طیف چهارگانه طول موج وجود دارد به صورتی که طول موج الکساندرایت در عمق کم ، دایود در عمق متوسط و اندیاگ در عمق زیاد می تواند نفوذ کند.
 • مورد دیگری تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و لیزر الکس نابلکس را نشان می دهد، میزان عملکرد دستگاه های لیزر در نوع مویی است که دستگاه می تواند از بین ببرد. الکساندرایت مو های نازک تا معمولی، دایود موهای ضخیم را پوشش  میدهد.
 • ایمنی بالا و کمترین عوارض پوستی مانند قرمزی پوستی از مزایا ویژگی های دیگر دایود تیتانیوم است.
 • توانایی بالای سیستم کولینگ در این دستگاه باعث شده است که مراجعه کنندگان دردی هنگام لیزر کردن ایجاد نشود.

دستگاه تیتانیوم چگونه کار می کند؟

ساز و کار پیچیده ای در لیزرها وجود دارد که می توانند امواج مختلفی را تولید کنند. منبع اصلی تولید نور در تیتانیوم میله های شیشه ای است که در آن ها اتم های کروم وجود دارد.وقتی میله های کریستالی توسط انرژی زیادی شارژ می شوند در واقع الکترون هایی که در سطح عادی و پایین انرزی قرار دارند تحریک شده و وارد لایه جدید می شوند. لایه جدیدی که الکترون ها وارد آن میشوند انرژی زیادی دارد و اتم ها تمایل دارند به حالت اولیه یا همان حالت استراحت خود برگردند.برای برگشت الکترون ها نیاز دارند که انرژی خود را از دست دهند و این کار را به صورت پر تو های نوری از دست می دهند. انرژی خروجی در واقع همان امواج مغناطیسی است که نیاز است توسط اجزای دیگری منتقل شوند و به سطح پوست برساند.

دستگاه لیزر الکس نابلکس

تصویر دستگاه لیزر الکس نابلکس

در ادامه تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و الکس نابلکس باید بگوئیم که دستگاه لیزر الکس نابلکس توسط شرکت noblex  کره ساخته و تولید می شود.این شرکت در سال ۱۹۹۰ تاسیس شده و از آن زمان تا الان در حوزه تجهیزات زیبایی کار می کند. شرکت نابلکس همواره در تلاش است تا محصولات خود را ارتقا دهد ارائه دهد. همچنین این دستگاه لیزر به دلیل کیفیت بالا  تاییدیه سازمان غذا و دارو ایالات متحده آمریکا (FDA)توانسته کسب کند.

محصولات نابلکس شامل:

لیزر الکساندرایت نابلکس یکی از محبوب ترین دستگاه های لیزر بازار است که دارای محبوبیت زیادی است.این دستگاه دارای دو طول موج است که شامل الکساندرایت با طول موج ۷۵۵ نانومتر و اندیاگ با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر.لیزر noblex اندازه ای در حدود ۲۰ میلی متر دارد و سرعت شات های آن به ۱۰ هرتز می رسد و وزن کل دستگاه به ۹۵ کیلو گرم می رسد.

مزایا و ویژگی های لیزر الکساندرایت نابلکس

 • داشتن دو طول موج متخلف و کاربردی نظیر اندیاگ و الکساندرایت باعث شده است که تایپ پوستی یک تا سه را طول موج الکساندرایت و تایپ پوستی چهار و شیش را طول موج اندیاگ در این دستگاه پوشش می دهد و انواع مو های زائد نازک تا معمولی را از  بین می برد.
 • سرعت بالای دستگاه لیزر نابلکس باعث شده است که با کمترین میزان زمان به توان، کل بدن را لیزر کند و این ویژگی در کنار قدرت بالا باعث شده است تا یک دستگاه لیزر بی نقص به وجود بیاید.
 • اسپات در واقع مقدار مساحت پوشش دهنده توسط لیزر است که در این لیزر مقدار آن بین ۲ تا ۲۰ میلی متر است و این مقدار از سایز باعث می شود فرایند نابودی موهای زائد زودتر انجام شود.
 • پهنای پالس نیز از مزایای این دستگاه محسوب می شود چون مقدار زمان تقریبی ۰٫۲ تا ۳۰۰ میلی ثانیه طول می کشد تا پالسی تولید شود. این مقدار زمانی نشان دهنده این است که در زمان کمی تعداد پالس زیادی تولید می شود و به طور تضمینی موها را ازبین می برد.
 • دستگاه لیزر نابلکس بمانند لیزر کندلا ایرانی اپتیمکس از نوع غیر‌تماسی است. لیزر موهای زائد بدن به صورت غیر تماسی در لیزر ها به این معنی است که هندپیس نیازی به تماس با پوست ندارد و دیگر از نظر بهداشتی مشکلی پیش نمی آید.

مکانیسم دستگاه لیزر الکس نابلکس

برای اینکه بتوانیم به این سوال جواب بدهیم که الکساندرایت نابلکس چگونه کار می کند نیاز است تا اجزای مختلف این نوع دستگاه لیزر را تشریح و بررسی کنیم:

منبع تغذیه

با توجه به مدل دستگاه الکساندرایت ممکن است تعداد منبع تغذیه های موجود متفاوت باشد. برق شهری از نوع AC (متناوب) است، اما لیزر به برق DC (مستقیم) نیاز دارد. منبع تغذیه لیزر برق AC را به DC تبدیل می‌کند. و به طور خلاصه این قطعه برق غیر قابل مصرف برای دستگاه را به برق قابل استفاده توسط دستگاه تبدیل می کند.

منبع پمپ

یکی از مهم ترین قطعات دستگاه لیزر که اگر به درستی کار نکند عملکرد کل دستگاه را خراب می کند، پمپ دستگاه است. منبع پمپ وظیفه دارد تا انرژی زیادی را به محیط فعال برساند.

آینه ها

در لیزر الکس آینه هایی با زاویه خاصی تعبیه شده است تا قدرت امواج را افزایش دهند و باعث تمرکز قدرت انواع موج ها بشوند.

فیبر نوری

فیبر نوری در واقع پلاستیک یا شیشه ای است که مسئول انتقال امواج در دستگاه تا هندپیس را دارند.عملکردشان به صورت پله پله ای است و از هسته و پوشش سطحی برای محافظت از فیبر تشکیل شده است.

انواع فیبر نوری استفاده شده در لیزر هم شامل تک حالته جهت مسافت طولانی و دو حالته برای مسافت کوتاه می شود.

هندپیس

هندپیس آخرین قطعه از دستگاه لیزر است که امواج از آن خارج می شوند و به پوست برخورد می کنند.انواع هندپیس داریم که تماسی و non-contact می شوند. در مدل الکس، نوع هندپیس غیر تماسی بکار می رود و نیاز به استفاده از ژل را ندارد.

تفاوت های لیزر الکس نابلکس با تیتانیوم از نظر قطعات

با اینکه لیزر های نابلکس و تیتانیوم جزو بهترین های بازار ایران به حساب می آیند اما تفاوت های اساسی  با هم داشته و این تفاوت ها بوده که باعث شده است این دو دستگاه نسبت بهم متمایز بشوند.در ادامه به بررسی و تفاوت های قطعات دستگاه لیزر تیتانیوم و الکس نابلکس می پردازیم:

تصویر تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و الکس نابلکس از نگاه قطعات

قطعه هندپیس

یکی از مهم ترین تفاوت ها در لیزر دایود تیتانیوم و الکس نابلکس در نوع هندپیس آنهاست.در دستگاه لیزر تیتانیوم بمانند دستگاه لیزر دایود ۴ طول موج پارادایس پرو، هندپیس نیاز به تماس با بدن دارد و باید از ژل سونوگرافی استفاده شود لیکن در Nablox  نیازی به تماس با سطح پوست و استفاده از ژل مصرفی ندارد و اصطلاحا به این نوع دستگاه ها، non-contact می گویند.

سیستم خنک کننده

سیستم خنک کننده مجزا از نوع دستگاه مسئول کاهش دمای سطح پوست در هنگام لیزر است.در Alex معمولا از دو نوع کولینگ استفاده می کنند نوع اول Air coolings است که در واقع هوای سردی است که توسط سیستم خنک کننده تولید می شود  و به روی پوست دمیده می شود. نوع دوم خنک کنندگی در لیزرهای الکس گاز بسیار سردی است که به پوست وقتی می خورد دمای تولید شده لیزر را به شدت کاهش می دهد. ولی در دستگاه تیتانیوم از سیستم کولینگ خاصی به نام ICE PLUS استفاده می شود که جلسه ی لیزر را مطلوب می سازد.

تفاوت عوارض دستگاه لیزر تیتانیوم و الکس نابلکس

به طور تقریبی هر دو دستگاه لیزر موهای زائد کمترین میزان عوارض را ثبت کرده اند و در این مورد با هم اشتراک دارند. عوارض معمول لیزر هر دو دستگاه شامل قرمزی پوست، تورم و سوزش است.

تایپ پوستی مناسب جهت لیزر در دستگاه تیتانیوم و الکس نابلکس

تصویر تایپ پوستی مناسب برای تیتانیوم و الکس نابلکس

دستگاه لیزر دایود و الکس برای نوع خاصی از پوست ها قابل استفاده است و استفاده ی اشتباه باعث ضرر و زیان غیر قابل جبران می شود. معمولا الکس نابلکس برای پوست های سفید تا بور کاربرد دارد و دایود تیتانیوم برای پوست های تیره و سبزه کاربرد دارد.

تفاوت قیمت دستگاه لیزر تیتانیوم و الکس نابلکس

تصویر مقایسه قیمت دستگاه تیتانیوم و الکس نابلکس کره

به طور کلی انواع مدل لیزر الکس نسبت به دیگر لیزر ها گران تر بوده و نیاز به سرمایه زیادتری است اما به طبع قیمت اولیه دستگاه هر چقدر زیاد باشد، هزینه تعمیر و نگهداری نیز بیشتر است. اما قیمت دستگاه لیزر تابع پارامتر هایی مانند نو یا کارکرده بودن لیزر ، برند ، کشور سازنده و نوع گارانتی بستگی دارد و می توانند قیمت را کاهش یا افزایش دهند.

جدول مقایسه و تفاوت تیتانیوم و نابلکس

برند دستگاه لیزرشرکت سازندهکشور سازندهقیمتمیزان دردهندپیسسیستم خنک کنندهعوارضتایپ پوستی مناسب
دستگاه لیزر تیتانیومآلماآمریکا و چینمناسبکم تماسیIce plusبسیار کمپوست روشن
دستگاه لیزر الکس نابلکسنابلکسکره جنوبیگرانکم غیر تماسیAir coolingsبسیار کمگندمی تا سیاه

نکات مراقبتی بعد از لیزر با تیتانیوم و الکس نابلکس

 1. از قرارگیری در معرض نور خورشید جلوگیری کنید به دلیل اینکه نور خورشید می تواند باعث قرمزی پوست شود.
 2. از گرم شدن پوست خودداری کنید مانند استفاده از سونا و جکوزی
 3. از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید چون ممکن است باعث تحریک پوست شوند.
 4. از لایه برداری پوست خودداری کنید.
 5. سعی کنید کمترین تماس را با پوستتان داشته باشید چون ممکن است دستتان آلوده باشد و باعث عفونت شود.
 6. تا حد امکان ورزش سنگین نکنید تا میزان تعریق بدنتان کم باشد.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل به تشریح تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و لیزر الکس نابلکس بپردازیم و از نوع دستگاه لیزر، تماسی و غیر تماسی هندپیس، طول موج دو دستگاه، کشور و کارخانه سازنده، تفاوت در نوع پوست و رنگ مو پرداختیم اما اگر هنوز با ابهامات و سوالاتی روبرو هستید، کافیست در بخش دیدگاه ها و نظرات برای ما بنویسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان باشند.

سوالات رایج و متداول

لیزر الکساندرایت نابلکس بهتر است یا تیتانیوم؟

بطور قطع نمی توان نسبت به یک لیزر برتری داد بلکه بهتر بودن یک دستگاه لیزر به عواملی مانند هزینه و قیمت، بازدهی و راندمان از بین بردن موهای زائد،عوارض و میزان رضایت مندی مراجعین بستگی دارد

آیا استفاده از لیزر تیتانیوم و الکس نابلکس درد دارد؟

هر دو دستگاه لیزر موهای زائد به دلیل داشتن چیلر و هنک کنندگی قدرتمند هیچگونه درد و سوزش ندارد مگر اینکه چیلر دستگاه لیزر از کار افتاده باشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *