تکنولوژی ems در لاغری و چربی سوزی چه تاثیری دارد + مزایا و عوارض

تصویر تکنولوژی ems در لاغری

EMS مخفف عبارت (electrical muscle stimulation) به معنی تحریک عضله ای می باشد.تکنیک ems یک تکنیک حرفه ای است و از ارسال پالس های الکتریکی برای تحریک چربی ها و عضلات استفاده می کند.نحوه کار تکنولوژی ems در لاغری و عضله سازی به این صورت است که این دستگاه  پالس های الکتریکی را تولید و آنها را توسط یک الکترود که به عضله های مورد نظر وصل هستند،می فرستند و باعث ایجاد انقباض شده و نهایتا پس از تکرر این امر،تعداد و شدت این انقباض ها روی عضله و چربی ناحیه ی مورد نظر، تاثیر خود را می گذارد.

دستگاه ems در کنار تاثیر شایانی که روی عضله سازی و تحریک عضلات داراست، می تواند به کاهش وزن نیز از طریق افزایش متابولیسم بدن کمک بسیاری نماید.البته که شایان ذکر است،کاهش وزن با EMS فقط از طریق رعایت رژیم غذایی و ورزش امکان پذیر است و تنها می تواند با وجود رژیم غذایی کاربردی، موثر واقع شود.

ای ام اس می تواند برای افرادی که در لاغری و سوزاندن کالری دچار مشکل هستن و مسائلی نظیر عدم تعادل هورمونی،سندرم تخمدان پلی کیستیک و مقاومت به انسولین دارند و یا درگیر اضافه وزن هستند و به علت کهولت سن یا بیماری توانایی رعایت رژیم های سنگین و وزش های دشوار را ندارند، بهترین انتخاب ممکن باشد.

نکته مهم این است که در کار کردن با ems عضلات هیح تفاوتی را نسبت به زمانی که ورزش و حرکات معمولی انجام می دهند، از نظر نوع انقباضی که ایجاد می شود و طرز ایجاد شدنش احساس نمی کنند. ای ام اس عضلات را به صورت غیر ارادی درگیر می کند ولی این درگیری برای فرد هیچ آسیب و مشکلی را به همراه ندارد.برای اینکه درک بهتری نسبت به تکنولوژی ems در لاغری و حتی عضله سازی بدست آورید، در ادامه به نحوه کارکرد ای ام اس می پردازیم.

EMS چگونه کار می کند؟

تکنولوژی دستگاه EMS که معمولاً از طریق یک وسیله پوشیدنی مانند کمربند یا هندپیس دستگاه های پیشرفته تر کلینیکی منتقل می‌شود، پالس‌های الکتریکی کوچکی را به عضلات می ‌فرستد تا عضلات را برای یک تمرین مؤثر هدف قرار دهند.

همانگونه که می دانید نمی توان از طریق ورزش های منظم، در مدت زمانی کوتاه نتایجی مطلوب به منظور کاهش وزن وافزایش میزان عضلات کسب نمود؛ چرا که رسیدن سریع به اندام دلخواه و ایده آل در کنار تمرین و رژیم غذایی نیازمند نیروی محرکی خارجی است که در تسریع روند عضله سازی و کاهش وزن شما نقش موثری ایفا نماید.دستگاه های EMS به شما این امکان را می دهند که حتی تحت رژیم های غذایی و ورزش های سبک نیز بتوانید کاهش وزن چشمگیر وعضله سازی قابل توجهی را مشاهده نمایید.

شما می‌توانید با دستگاه EMS تنینو زمان معمول تمرین خود را در باشگاه ها براحتی کاهش دهید، زیرا این فناوری روی ماهیچه‌های شما بسیار مؤثرتر کار می‌ کند تا روند کسب نتایج مورد نظر شما را تسریع بخشد.از آنجایی که دستگاه EMS کاملا مستقیم روی عضلات نواحی مختلف بدن شما به صورت موضعی تاثیر می گذارد،شما می توانید با صرف ۲۰ دقیقه در روز شاهد تغییرات چشمگیر اندام خود پس از حتی یک ماه استفاده از این دستگاه پرطرفدار باشید.

EMS چه تاثیر و کاربردی دارد؟

تصویر ems چه تاثیر و کاربردی دارد

طبیعتا تکنیک EMS نیز مانند سایر تمرین‌ها و فعالیت‌های ورزشی تاثیر مستقیم روی سلامت دارد اما سایر کاربردهای درمانی ای ام اس که آن را به روشی موثر مبدل ساخته است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کاهش درد‌های ناحیه پشت و کمر
 • تقویت عضلات کف لگن
 • کاهش و جلوگیری از بی‌اختیاری ادرار
 • تقویت عضلات تحلیل‌ رفته بعد از جراحات و یا عمل‌ های جراحی
 • ریکاوری بعد از زایمان
 • کاهش وزن (لاغری) و زیبایی
 • افزایش هورمون رشد
 • افزایش گردش خون
 • بالا رفتن صعودی متابولیسم تا ۷۲ ساعت بعد از تمرین
 • کاهش توده چربی
 • کاهش سلولیت
 • شفافیت پوست
 • جلوگیری از شل‌ شدگی و افتادگی بافت‌های بدن
 • رفع افسردگی ناشی از اضافه وزن
 • فرایند عضله ‌سازی بیشتر
 • کاهش چربی به مراتب بیشتر
 • افزایش توان انفجاری و سرعت بدن می‌شود

چگونه از تحریک عضلات الکتریکی (EMS) تناسب اندام و لاغری را بدست آوریم؟

تحریک الکتریکی عضلانی یا همان ای ام اس، به‌عنوان تحریک الکتریکی عصبی عضلانی (NMES) یا الکترومیوستیولاسیون نیز شناخته می‌شود و پروتکلی است که با استفاده از تکانه‌های الکتریکی که مستقیماً نورون‌های حرکتی شما را تحریک می‌کنند، در انقباض عضلات شما نقش موثری ایجاد می نماید.

تحریک از طریق دستگاه عضله ساز و چربی سوز ای ام اس باعث ایجاد انقباضات عضلانی می‌شود که می‌ تواند سریع و مکرر باشد یا انقباضاتی که برای چندین ثانیه یا چند دقیقه در یک زمان نگه داشته شوند.به‌ طور معمول،این بدن زیباجو است که با ارسال تکانه‌های الکتریکی از مغز از طریق سیستم عصبی مرکزی ماهیچه‌های شما را تحریک می‌کند.

جالب ‌ترین مورد در خصوص استفاده از دستگاه ems این است که بدن شما تفاوت بین انقباض ارادی و تحریک الکتریکی را نمی‌داند. بدن شما فقط تشخیص می‌دهد که یک محرک وجود دارد و متناسب با آن، واکنش نشان می‌دهد.ممکن است این  موضوع برای شما کمی عجیب به نظر برسد اما نکته ی جالب این است که تحریک عضلات از طریق دستگاه ای ام اس کاملا مشابه با تحریک عضلات از طریق ورزش های سنگین می باشد و بدن زیباجو برای تحریک عضلات از طریق ورزش یا دستگاه ای ام اس تفاوتی قائل نیست و از هر دو راه می توان نتیجه مطلوب برای فرم دهی عضلات کسب نمود.

البته که باید در نظر داشت هر جلسه ۲۰ دقیقه ای با دستگاه عضله ساز ای ام اس مشابه ۳ الی ۴ ساعت ورزش سنگین در باشگاه های ورزشی است در نتیجه این دستگاه انتخابی مناسب برای کسانی است که توانایی صرف زمان بسیار برای رفتن به باشگاه های ورزشی را ندارند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید در گذشته مطالعاتی روی دستگاه ems انجام شد و در این مطالعه، گروهی از افراد به مدت ۳۰ دقیقه از طریق یک سری الکترودهایی که روی شکمشان قرار می‌گرفت، تحت درمان با جریان فرکانس بالا قرار گرفتند.این جلسات را سه بار در هفته به مدت شش هفته انجام دادند. پس‌ از آن شش هفته،دور کمر،شاخص توده بدنی،توده چربی زیر جلدی (چربی زیر پوست) و درصد کل چربی بدن آزمودنی را اندازه گرفتند. با کمال تعجب، بدون تغییر ورزش یا رژیم غذایی، دستگاه لاغری EMS  در واقع اثرات قابل ‌توجهی بر کاهش دور کمر،چاقی شکمی، توده چربی و درصد چربی بدن ایجاد کرد و محققان را به این نتیجه رساند، استفاده از درمان با فرکانس بالا یا در واقع همان دستگاه ای ام اس ممکن است برای کاهش سطح چاقی شکمی در زیباجویان مفید باشد.

فواید تکنولوژی ems در لاغری و عضله سازی

اگرچه تکنیک EMS به ‌عنوان یک روش تمرینی جدید شناخته می‌شود،اما تاریخچه آن به دهه ۱۹۵۰ باز می گردد.تحریک الکتریکی موضعی ماهیچه‌ها و عضلات سال ‌هاست که در فیزیوتراپی برای درمان بیماری‌ های مزمن مختلف و تسکین بیماران استفاده می‌شود.در اصل این روش برای بیمارانی که به تمرینات توان ‌بخشی نیاز دارند مفید است؛اما غیر از این،افراد عادی هم می‌توانند تاحدی از این روش بهره ‌مند شوند که در قسمت زیر به مزایا و فواید تکنولوژی ems اشاره می‌کنیم:

تصویر مزایای ems در لاغری و عضله سازی

صرفه جویی در زمان

به کمک فعال‌ سازی همزمان ۳۵۰ عضله در دستگاه EMS،می‌توانیم زمان تمرین را به ۲۰ دقیقه کاهش دهیم.فعال ‌سازی قوی و تعداد زیاد عضلات فعال‌ شده،این امکان را برای ما فراهم می‌کند که فقط دو بار در هفته از این دستگاه کاربردی استفاده کنیم.با انجام این تمرین به مدت ۲۰ دقیقه و دو بار در هفته و یک برنامه‌ ریزی صحیح تمرینی و غذایی،می‌توانید هرچه زودتر به اهداف خود در این زمینه برسید.

نتیجه گرفتن سریع‌ تر

همان‌ طور که گفتیم با انجام ای ام اس در زمان صرفه ‌جویی می‌شود و زودتر به نتیجه می‌رسید. نتایج تمرین ای ام اس بسیار سریع ‌تر از تمرینات معمولی دیگر است، چراکه در این تمرین، عضلات بیشتر با کیفیت بالاتر فعال می‌شوند.مطالعات نشان می‌دهند که فعال ‌سازی عضلانی با تحریک الکتریکی می‌تواند به ۹۵٪ از کل تارهای تشکیل ‌دهنده یک عضله برسد،درحالی‌که در تمرینات معمولی ۶۰ تا ۷۰ درصد تارها فعال می‌شوند.

بدن زیباتر و جذاب تر

از آنجایی که تمرین ems قادر به هدف قرار‌دادن مناطقی است که به سختی تمرین داده می‌شود، این امکان وجود دارد که شما به کمک ای ام اس بتوانید به حذف چربی و عضله سازی تمامی نواحی بدن بپردازید.ems همراه با کاردیو نه‌ تنها عضلات شما را تقویت می‌کند؛بلکه به سوزاندن چربی،کاهش سلولیت و بهبود گردش خون نیز کمک می‌کند و منجر به سفت‌ تر شدن و شادابی پوست شما می‌شود.

برای کسانی که  با روش EMS ورزش می کنند چه توصیه های غذایی داده می شود؟

بعلت پر فشار بودن تمرین و بالا رفتن آنزیم کراتین بعد از تمرین و جلسات ای ام اس، نوشیدن مقادیر زیادی آب از نکات لازم و ضروری است که می تواند اسید لاکتیک اضافی را از بدن دفع و از کوفتگی های عضلانی و سردرد جلوگیری کند.میزان آب مصرفی باید بطور کل افزایش یابد بطوریکه قبل از تمرین حداقل ۰٫۵ لیتر، حین تمرین ۲۵۰ سی سی و بعد از تمرین ۰٫۵ لیتر آب مصرف شود و بعد از آن نیز میزان آب بدن را باید افزایش داد.از آنجایی که ای ام اس یک تمرین سخت است بطور عمده نیاز به ذخایر کربوهیدرات نیز دارد.

هم چنین در متد تمرینی ای ام اس به علت تحریک و بکارگیری زیاد فیبرهای عضلانی مصرف میوه ها٬ سبزیجات و غذاهایی که دارای مواد معدنی از جمله پتاسیم٬سدیم٬کلسیم و منیزیم هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.مصرف ویتامین هایی از جمله ‌B1٬ B12  وc همراه با تمرینات ای ام اس لازم است.
مزیت استفاده از ذخایر غنی انرژی و داشتن متابولیسم بهتر در این است که شخص با انرژی و فشار بیشتری می‌تواند تمرین کند و در نتیجه کالری بیشتری مصرف می‌کند. به علاوه زمانی که عضلات در حال ساخته شدن هستند، کالری بیشتری در زمان استراحت مصرف می‌کنند و به طور کل این امر منجر می‌شود تا ذخایر چربی به طور چشم‌ گیری کاهش پیدا کند؛ بنابراین ضروری است که ورزشکار حداقل ۲ ساعت قبل از تمرین با ذخایر غنی از کربوهیدرات برای تمرین حاضر شوند تا بتوانند انرژی لازم برای انجام تمرینات پر فشار EMS را داشته باشد.

عوارض تکنولوژی ای ام اس در لاغری و عضله سازی

تصویر عوارض دستگاه ems

به‌ طورکلی، جریان‌های الکتریکی که شما در دستگاه ای ام اس در معرض آن هستید کاملا بی‌ضرر هستند.مکانیسم عصبی EMS مانند مکانیسم بدن شما است. تنها تفاوت این است که سیگنال الکتریکی به صورت خارجی اعمال می‌شود.با این حال موارد منع مصرف خاصی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. قبل از اولین جلسه EMS یک مربی یا پزشک متخصص با شما مصاحبه کاملی انجام می ‌دهد و سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند تا ببیند آیا منعی برای استفاده آن دارید یا خیر.به طور کلی دستگاه ای ام اس با عارضه ی جدی ای همراه نیست و تنها در صورتی که دارای شرایطی که در ادامه با آن اشاره می کنیم باشید، استفاده از دستگاه ای ام اس با ممنوعیت همراه است:

 • افرادی که مبتلا به تشنج و صرع هستند.
 • کسانی که مبتلا به سرطان هستند.
 • افرادی که بیماری های عفونی دارند.
 • افراد مبتلا به فشار خون.
 • افرادی که بیماری پوستی دارند.
 • افرادی که تومور دارند.
 • افرادی که باردار هستند.
 • افرادی که دچار بیماری های قلبی هستند.
 • افرادی که دچار مشکلات گردش خون هستد.
 • کسانی که ضربان ‌ساز مصنوعی یا ایمپلنت الکتریکی دارند.
 • بانوان باردار
 • بیماری‌های عصبی ام ‌اس،پارکینسون
 • بیماری‌های حاد عفونی٬ باکتریایی و ویروسی
 • سرطان یا تومور‌های بدخیم
 • مشکلات حاد گردش خون
 • فتق یا بیرون زدگی
 • بیماری‌های پیشرفته عصبی هموفیلی
 • زخم،التهاب یا ضایعات پوستیعوارض دستگاه

آیا تکنولوژی ems در لاغری ایمن است؟

هنگامی که از تکنولوژی EMS برای لاغری استفاده می کنید، عادت کردن به این احساس ممکن است کمی طول بکشد. اگرچه آموزش EMS به شما آسیبی نمی رساند، اما احساس سوزن سوزن شدن از دستگاه پوشیدنی را احساس خواهید کرد. این کاملا طبیعی است، احساسی که می توانید احساس کنید نشانه واضحی است که دستگاه در حین تمرین عضلات شما را فعال و تحریک می کند اما این تحریک عضلات به اندازه ای نیست که توان تحمل استفاده از دستگاه را نداشته باشید.حتی اگر آستانه ی تحمل درد پایینی هم داشته باشید استفاده از دستگاه ای ام اس روشی بدون درد و عارضه است که اکثر زیباجویان توان استفاده از آن را دارند.

بهترین دستگاه EMS کدام است؟

تصویر بهترین دستگاه ems

بهترین دستگاه ای ام اس عموما دستگاهی است که بتواند اهداف شما را براورده سازد و در کنار عضله سازی نقاط مدنظر به کاهش سایز و حجم چربی نیز کمک بسیاری نماید.دستگاه های ای ام اس به دو صورت باشگاهی و کلینیکی موجود هستند که بسته به هدف مورد نظر زیباجو هر یک می توانند به نوبه ی خود موثر واقع شوند.اکثر دستگاه های ems در ایران به صورت جلیقه ای هستند و کیفیت عضله سازی و لاغری و چربی سوزی بالایی را ندارند.

اما دستگاه ems tanino که ساخت شرکت همدم طب نوین لیزر است دارای هندپیس های لاغری و چربی سوزی و حتی هندپیس های باشگاهی و عضله سازی است که کیفیت بسیار بالایی نسبت به ای ام اس های جلیقه ای دارد و بسیا کاربردی تر در کلینیک های لاغریو تناسب اندام به حساب می آید.شما می توانید با خرید دستگاه کلینیکی و باشگاهی ems تنینو در مدت زمانی کوتاه به اندام ایده آل خود دست یابید یا به مشتریان در راه رسیدن به اندام دلخواهشان کمک شایانی نمایید.

آیا تکنولوژی EMS در لاغری واقعا کاربردی است؟

EMS  سال هاست که در ورزش‌های رقابتی و فیزیوتراپی استفاده می‌شود.در ورزش EMS شما یک جلیقه می ‌پوشید که به دستگاه EMS متصل است. تکانه‌ هایی که توسط دستگاه تولید می‌شوند، از طریق الکترودهای بالای ماهیچه ‌ها ارسال می‌شوند که به آن‌ها کمک می ‌کند تا منقبض شوند.

ورزش EMS سطح بالایی از فعالیت متابولیک را در طول و برای ساعات زیادی پس از یک جلسه تمرینی برقرار می‌سازد.در مطلب دستگاه RF اف کویتیشن پاندورا گفتیم که هرچه متابولیسم شما بالاتر باشد، بدن شما بهتر چربی می‌سوزاند و توده عضلانی بدون چربی می‌سازد. برای بانوان، ثابت شده است که تکنیک EMS باعث کاهش اندازه نواحی رایج، مانند دور کمر، باسن و ران‌ها می‌شود.در عین حال سینه و بازوهای شما را محکم می‌کند.دستگاه های ای ام اس کلینیکی بمانند تنینو نیز در طی جلسات درمانی می توانند تاثیرات قوی تری نسبت به ای ام اس های کلینیکی بگذارند و به شما کمک نمایند تا بتوانید حتی طی یک جلسه درمان با دستگاه ای ام اس نتیجه ای مطلوب کسب نمایید.

چه نتایجی را می توانیم از ems انتظار داشته باشیم؟

یک دستگاه EMS بدن شما را تحریک به عضله سازی و سوخت و ساز بیشتر می نماید و به شما کمک می‌کند حتی نواحی سرسخت اطراف کمر، باسن و ران‌ها را تقویت کنید و به اندام دلخواهتان دست یابید و طی جلسات درمان نیز همانطور که دستگاه با عضلات شما کار می کند، متوجه افزایش قدرت و استقامت عضلات نیز خواهید شد.برای مشاهده نتایج قابل مشاهده فقط کافی است روزی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه و ۵ بار در هفته از دستگاه ای ام اس استفاده کنید.

قیمت دستگاه ای ام اس

قیمت دستگاه ای ام اس بسته به نوع و مدل دستگاهی که مدنظر دارید متفاوت می باشد. به طور کلی هزینه ی دستگاه ای ام اس نسبت به بسیاری از دستگاه های لاغری مانند غول لاغری شکم و پهلو التیمو در عضله سازی مناسب تر می باشد و شما می توانید با صرف هزینه ای اندک کلینیک زیباییتان را مجهز به دستگاهی کنید که متقاضیان زیادی را به خود اختصاص داده است.هزینه ی دستگاه ems تنینو ساخت شرکت همدم طب کاملا مناسب و اقتصادی است و شما کلینیک داران و باشگاه دارن عزیز می توانید با صرف هزینه ای اندک و بصورت اقساطی اقدام به خرید و کسب درآمد کنید.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم به تشریح تکنولوژی ems در لاغری و چربی سوزی بپردازیم و از کاربردها، مزایا، عوارض و چگونگی تحریک عضله و سوختن چربی و بهترین دستگاه  اس ام اس صحبت کردیم اما اگر با مطالعه این مطلب هنوز با ابهامات و سوالاتی روبرو هستید، کافیست در بخش دیدگاه ها و نظرات برای ما بنویسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.همچنین خوشحال می شویم که اگر تجربه ای در لاغری و عضله سازی با ems دارید، از تجریاتتون برای ما بنویسید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *