جوانسازی واژن یا ناحیه تناسلی بانوان به چه روشی بهتر است انجام شود؟(۱۸+ سال)

تصویر جوانسازی واژن

همه اندام های انسان در طول افزایش سن تحت تاثیر تغییراتی قرار می گیرد. از پوست صورت و لطافت دست ها گرفته تا جوانسازی واژن و اندام تناسلی .اما عموما برای زیبایی و کاهش فرسودگی پوست صورت، لوازم و محصولات زیادی به بازار عرضه می شود. نکته قابل توجه این است که در زمینه جوانسازی  و زیبایی واژن آن طور که باید اطلاع رسانی نشده است . در صورتی که زیبایی واژن به اندازه مابقی قسمت ها در زندگی با کیفیت موثر است و با افزایش سن چربی لب بیرونی و بالای لب ها از دست می رود و با کاهش کلاژن سازی و جریان خون این قسمت از کف لگن ضعیف می شود.این عومل تاثیری زیادی در اعتماد به نفس خانم ها و روحیه ان ها در حین روابط زناشویی می گذارد..

همانگونه که می دانید ممکن است بر اثر عوامل متعددی چون زایمان،افزایش سن،ژنتیک و عواملی دیگر، واژن دچار افتادگی شود و این امر منجر به کاهش اعتماد به نفس و عدم لذت از رابطه ی جنسی برای بانوان میشود؛در نتیجه همواره بانوان به دنبال راه حلی به منظور جوانسازی واژن با متدهای متعددی هستند که هر کدام از آن ها می تواند بسته به شرایط شخصی هر فرد انتخابی مناسب برای درمان مشکلات واژن باشد. در ادامه ی بحث علاوه بر عواملی که منجر به افتادگی و شل شدگی واژن می شود،به معرفی متدها و دستگاه های متعددی که به کمک آن ها می توان درمانی موثر برای رفع مشکلات نواحی واژن داشت اشاره خواهیم کرد.

دلایل افتادگی و شل شدن واژن

واژن به دلایل مختلفی بافت سفت خود و همچنین حالت ارتجاعی اش را از دست می دهد. این موضوع باعث شل شدگی و افتادگی واژن می شود. به طور کلی زمانی که دیواره باریکی که مقعد را از واژن جدا می کند، ضعیف شود واژن حالت طبیعی و ارتجاعی خودش را از دست می دهد. دلایل مختلفی برای این اتفاق وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

یبوست های مزمن

کسانی که دائما یبوست دارند و زورهای خیلی شدیدی می زنند، ممکن است به افتادگی و شل شدگی واژن مبتلا شوند.

اضافه وزن و چاقی

کسانی که وزن بسیار بالایی دارند، عموما به مشکل افتادگی واژن دچار می شوند.

بارداری و زایمان

بارداری فشار بسیار زیادی به واژن خانم ها وارد می کند. گاهی به دلیل وزن سنگین جنین، افتادگی و شل شدگی واژن به وجود می آید. همچنین زایمان سزارین و طبیعی هر دو باعث شل شدگی واژن می شوند.(خصوصا زایمان طبیعی)

افزایش سن

با افزایش سن عضلات و بافت های بدن حالت ارتجاعی خودشان را از دست می دهند و افتادگی و شل شدن واژن اتفاق می افتد.

بلند کردن مکرر اجسام سنگین

کسانی که دائما اجسام سنگین را بلند می کنند، به افتادگی واژن دچار می شوند.

روش های جوانسازی واژن

برای جوانسازی واژن و درمان مشکل افتادگی و شل شدگی واژن روش های متعددی در پزشکی وجود دارد. یکی از این روش ها، جراحی است که دوره نقاهت طولانی، درد زیاد، هزینه بالا و به طور کلی دردسرهای زیادی دارد.اما روش های متعددی امروزه جایگزین درمان هایی دردسرساز نظیر جراحی های سنگین شده اند که عموما این روش ها به کمک دستگاه های پزشکی پرطرفدار امروزی صورت می گیرد و می توان به کمکشان بدون نیاز به نقاهت طولانی و یا هزینه هایی گزاف اهداف مدنظر را میسر نمود.

یکی از این روش ها هایفوتراپی است که مورد توجه بسیاری از پزشکان و متخصصین زیبایی و حتی عموم مردم قرار گرفته است.دستگاه هایفو برای جوانسازی صورت و بدن و واژینال کاربرد دارد و جهت درمان ناحیه ژنیتال نیز به کار می رود.

هایفو واژینال چیست ؟

تصویر هایفو واژینال چیست

همانطور که هایفوتراپی برای سایر قسمت های بدن باعث سفت شدن پوست،لیفت صورت ،جوانسازی پوست و زیباسازی می شود، برای واژینال هم اینگونه عمل می کند.در هایفو واژینال، امواجی که از دستگاه هایفو ساطع می شوند؛به سفت شدن و زیبا شدن پوست کمک می کنند.دستگاه هایفو هندپیسی مخصوص برای بانوان دارد.زمانی که این هندپیسی را داخل واژن قرار می دهند، امواج اولتراسوند از آن ساطع می شود. این امواج پوست واژن را وادار به تولید کلاژن می کنند. به همین علت بافت و پوست داخل واژن سفت و جمع می شود. در واقع با این کار شل شدگی واژن از بین می رود و پوست حالت سفت و ارتجاعی پیدا می کند.

نحوه عملکرد هندپیس هایفوتراپی بدین گونه است که اگر تکه ای گوشت را روی آن بگذاریم، پس از ساطع شدن امواج دستگاه،این گوشت بلافاصله سفت و جمع می شود.در واقع این نحوه عملکرد باعث تنگی و سفت شدن پوست واژینال می شود. با کمک هایفو واژینال، زیبایی و جوانی در ناحیه واژن اتفاق می افتد و به دنبال تحریک کلاژن سازی در این ناحیه، پوست حالت ارتجاعی خودش را به دست می آورد.

نحوه هایفو واژینال

دستگاه هایفو دارای انرژی حرارتی است. در واقع در هایفوتراپی، هیچ تزریقی انجام نمی شود و درمان از طریق امواج دستگاه هایفو صورت می گیرد. در هایفوتراپی واژینال که بدون بیهوشی و سوزن های پزشکی انجام می شود، یک شی استوانه ای مانند (هندپیس) را داخل واژن قرار می دهند.هندپیس داخل واژن حرارت و امواج را تولید می کند و از این طریق جوانسازی و زیباسازی واژن اتفاق می افتد. قبل از شروع هایفو واژینال، از یک ژل مخصوص برای داخل واژن استفاده می شود تا درد موضعی احساس نشود و مراجعه کننده احساس راحتی داشته باشد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای هایفو واژینال هستند؟

کاندیدای مناسب برای انجام هایفو واژینال خانم هایی هستند که مشکلات و بیماری های خاصی نداشته باشند. به طور کلی این روش درمانی برای همه خانم ها با هر سن و سالی انجام می شود؛ به جز کسانی که شرایط زیر را دارند:

 • خانم های باردار
 • کسانی که بیماری صرع یا دیابت دارند.
 • کسانی که زخم، زگیل یا تبخال در ناحیه تناسلی دارند.
 • کسانی که پروتز یا جسم فلزی در قلبشان دارند.

مزایا و معایب استفاده از هایفو واژینال

تصویر مزایا و معایب هایفو واژینال

موارد زیر همگی مزایای استفاده از هایفوتراپی واژینال برای برطرف کردن مشکل شل شدگی و افتادگی واژن هستند:

 • کمک به درمان بی اختیاری ادرار در بانوان
 • کمک به بهبود عفونت های واژینال و جلوگیری از ابتلا به عفونت های مکرر
 • درمان شل شدگی واژن
 • کمک به سفت شدن پوست واژن و بازگشت حالت ارتجاعی به واژن
 • زیباسازی و جوانسازی واژن
 • کمک به لیفت شدن و تنگ شدن دهانه واژن
 • جلوگیری از افتادگی واژن
 • برطرف کننده شایع ترین مشکلات واژن مانند خارش، سوزش، التهاب و غیره
 • غیر تهاجمی بود هایفو واژینال
 • بدون درد و خونریزی
 • سریع ترین روش درمانی بدون نیاز به بستری و دوره نقاهت
 • بدون هیچ عارضه جانبی

به طور کلی هایفو واژینال هیچ عارضه جانبی ندارد. کسانی که تحت درمان با این روش قرار می گیرند، احساس راحتی دارند و بعد از آن با هیچ عارضه جانبی روبرو نمی شوند. اما در موارد بسیار نادری ممکن است کمی درد و سوزش پس از درمان در ناحیه تحت درمان ایجاد شود که آن هم بعد از چند ساعت برطرف می شود.

تعداد جلسات هایفوتراپی واژینال

تعداد جلسات مورد نیاز برای هایفو واژینال، به عوامل متعددی بستگی دارد.میزان آسیبی که به بافت های واژن وارد شده است، تعیین کننده تعداد جلسات لازم برای هایفو واژینال است. اما به طور کلی طی ۱ تا ۳ جلسه درمان صورت می گیرد. هر جلسه درمانی فقط ۲۰ الی ۳۰ دقیقه طول می کشد.تکنولوژی دستگاه  هایفو متعدد بوده و هریک از کاربرد های مختص به خود را داراست.در ادامه شرح مختصری درباره ی انواع دستگاه های هایفو ارائه می کنیم.

انواع دستگاه هایفو واژینال

به طور کلی هایفو واژینال با چند دستگاه مختلف انجام می شود. هر کدام از این دستگاه ها برای افراد با شرایط جسمی مختلف مناسب هستند:

تصویر انواع دستگاه هایفو واژینال

دستگاه هایفوتراپی و جوانسازی واژن دلتا

این دستگاه امواج اولتراسوند را به عمق پوست می رساند و مقاومت بافت واژن را افزایش می دهد.

دستگاه هایفو ۳ بعدی

نسل جدیدی از دستگاه های هایفو است که دارای ۱۱ عملکرد مختلف به صورت همزمان می باشد.نمونه ای از این دستگاه،هایفو سه بعدی سونار است که دارای مجوز غذا و دارو است.

دستگاه جوانسازی هایفوتراپی ۵ بعدی صورت و بدن و واژن

دستگاه هایفو ۵ بعدی دارای قابلیت تحریک کلاژن سازی است که لیفت پوست را به شدت در پوست افزایش می دهد.یکی از بهترین دستگاه های ۵ بعدی صورت، بدن و واژینال، دستگاه هایفو deep است که مورد تائید بسیاری از پزشک زنان و  زایمان است.

دلیل اینکه هایفوتراپی واژینال از عمل جراحی بهتر است چیست؟

همانطور که می دانید عمل جراحی واژن یک عمل تهاجمی و با دوره نقاهت طولانی است. در این روش بیمار درد و خونریزی زیادی را تجربه می کند و به طبع، هزینه آن هم بالاتر است. همچنین پس از انجام عمل جراحی، دوره نقاهت و ریکاوری بسیار طولانی است و در صورتی که خانم شاغل باشد، تا چند روز باید مرخصی بگیرد. زیرا پس از عمل نیاز به استراحت مطلق است.

اما در مورد دستگاه هایفو واژینال اینگونه نیست. در روش درمانی هایفوتراپی ژنیتال که کاملا غیر تهاجمی است، هیچ درد و خونریزی وجود ندارد. این روش دارای ماندگاری طولانی مدت است و بدون سپری کردن دوره نقاهت، درمان انجام می شود.

شما می توانید بلافاصله پس از درمان با هایفو به محل کار خود بروید و به فعالیت های روزانه تان ادامه دهید. همچنین این روش درمانی در کمتر از ۳۰ دقیقه انجام می شود؛ بدون بیهوشی یا بی حسی موضعی. به همین علت بیمار در این روش درمانی، احساس راحتی دارد.

دلایل انجام جوانسازی واژن با لیزر

مطالعات نشان داده است که بین ۸۳ تا ۹۰ درصد خانم هایی که اقدام به جوانسازی واژن نموده اند، لذت جنسی بسیار بالایی را بدست می آورند.همچنین خانم هایی که با لیزر اقدام به جوانسازی واژینال نموده اند، بعد از این عمل زیبایی با افزایش اعتماد به نفس و  میل جنسی رو به رو شده اند.

برای انجام جوانسازی با لیزر لازم است به جراح زیبایی واژن مراجعه نمایید. زیرا انجام جوانسازی نیاز به تبحر و مهارت دارد.همچنین از جمله مواردی که فرد باید برای انتخاب جراح زیبایی واژن در نظر بگیرد، دستگاهی است که از آن برای انجام لیزر استفاده می نماید. زیرا دستگاه مورد استفاده در جوانسازی واژن می تواند نتیجه جوانسازی را تغییر دهد.

فواید جوانسازی واژن با لیزر

از جمله فوایدی که جوانسازی واژن با لیزر بعد از بهبود ظاهر می شود، عبارتند از:

 • کاهش اختلال کف لگن(PFD)
 • کاهش بیماری های مربوط به مثانه و روده
 • کاهش افتادگی رحم بعد از زایمان های متعدد
 • مستحکم شدن بافت عضلات لگن
 • جوانسازی واژن بعد از زایمان
 • جوانسازی و بازسازی ظاهر واژن
 • برطرف شدن برخی از بیماری های زنان
 • کاهش و از بین بردن چین و چروک لابیا
 • کاهش بی اختیاری ادرار
 • کاهش مشکلات بیمار در هنگام دفع ادرار

همچنین جوانسازی واژن با لیزر که به عنوان یک جراحی سرپایی شناخته شده است می تواند میزان اصطکاک واژن با لباس های تنگ را که در برخی از خانم ها وجود دارد را نیز کاهش دهد. با انجام جواسازی واژن با لیزر به دلیل عدم ایجاد برش می توان فعالیت های طبیعی بدن به جز رابطه جنسی را از ۲ روز بعد از لیزر ادامه داد.

جوانسازی واژن با RF

تصویر جوانسازی واژن با آر اف

زیبایی و جوانی واژن از مواردی است که همواره مورد توجه بانوان می باشد.وجود مشکلات ظاهری، تغییر شکل، فرم و سایز واژن منجر به بروز مشکلات در روابط زناشویی و داشتن احساس درونی نامناسب در فرد می گردد. بنابراین توجه به جوانسازی واژن امروزه منجر به ایجاد روش هایی به منظور اصلاح ویژگی های ظاهری آلت تناسلی بانوان گردیده است.در این بخش از مقاله در مورد روش جوانسازی واژن با استفاده از لیزر RF فرکشنال،مزایا، معایب وهزینه های آن پرداخته شده است.

با توجه به رشد روزافزون جراحی زیبایی در زمینه های مختلف، می توان گفت خانم ها درصد بیشتری از این آمار را به خود اختصاص داده اند. یکی از موارد که بانوان توجه ویژه ایی به زیبایی آن دارند، زیبایی دستگاه تناسلی است که امروزه محبوبیت زیادی یافته است. جراحی زیبایی بانوان رشد چشم گیری داشته و توانسته هم در زمینه جراحی و روش های غیر جراحی راه کارهای نوینی ارائه دهد.در قسمت های قبلی مقاله در مورد جوانسازی واژن و انواع روش های جوانسازی واژن صحبت شد حال در ادامه در مورد یکی از روش های زیباسازی واژن به نام استفاده از دستگاه رادیو فرکانسی یا  RF توضیح داده می شود.

شادابی و جوانی بدن هر انسانی با گذشت زمان تحلیل می شود و آن نشاط اولیه خود را نخواهد داشت.ناحیه تناسلی خانم ها نیز یکی از اعضای بدن آنها است که گذشت زمان روی آن تاثیر گذاشته و شادابی اولیه خود را از دست می دهد.بافت واژن در اثر عواملی مثل زایمان، پیری زودرس، افزایش سن یا مشکلات پزشکی دیگر خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست داده و شل می شود.خانم هایی که زایمان طبیعی داشته اند، به دنبال آن تجربه کشیدگی واژن را داشته اند.راه های مختلفی برای برطرف کردن مشکل افتادگی وجود دارد که استفاده از روش RF یا امواج رادیو فرکوانسی، یکی از بهترین و موثرترین و در عین حال بی خطرترین روش ها برای این منظور بحساب می آید.

روش انجام RF برای واژن

دستگاه RF داری دو نوع پروپ می باشد. که یک نوع پروپ واژن و دیگری پوستی است، که هر دو این موارد در زیبا سازی واژن استفاده می گردد. برای انجام جوانسازی واژن با آر اف حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان مورد نیاز است.همچنین در هنگام استفاده از روش RF واژن، ضروری است که فرد در دوران قاعدگی قرار نداشته باشد.در دستگاه با کمک امواج رادیو فرکانسی به منظور ریمولدینگ و تغییر وضعیت پوست یا مخاط مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه برای جوانسازی پوست نیز مفید است اما در این بخش ما تنها به کاربرد آن در ناحیه ژنیتال و پوست واژن می پردازیم.

مزایای دستگاه آر اف واژینال

علت اینکه دستگاه آر اف واژینال از بهترین دستگاه های جوانسازی ناحیه تناسلی خانم ها شناخته می‌شود، مزایای منحصر به فرد آن است. برای آشنایی بیشتر در زیر به معرفی چند مورد از مهم‌ترین مزایای دستگاه آر اف ژنیتال پرداخته ‌ایم :

 • توانایی جوانسازى ناحیه تناسلى به کمک کلاژن‌سازی
 • درمان سستی عضلات بافت ناحیه تناسلى
 • بدون درد بودن مراحل درمان
 • غیر تهاجمى بودن دستگاه
 • احساس راحتی و کم شدن فشار در ناحیه تناسلی حتی در صورت پوشیدن لباس‌هاى تنگ
 • افزایش لذت و کیفیت رابطه جنسی بلافاصله بعد از درمان
 • درمان سریع است
 • تعداد جلسات درمان، حدود ۳ تا ۶ جلسه
 • مدت زمان ماندگاری بالا و نتایج آن فوری است.
 • بدون خونریزی و درد 
 • نیاز به مصرف دارو و پماد نیست.

کاربردهای دستگاه rf برای جوانسازی واژن

ویژگی‌ها و فناوری بکار رفته در دستگاه آر اف واژینال سبب شده تا در بسیاری از زمینه‌های زیبایی از آن بهره ببرند. کاربرد گسترده دستگاه آر اف باعث جذب بسیاری از پزشکان و بیماران به استفاده از آن شده است. چند مورد از رایج‌ترین کاربردهای rf واژینال عبارتند از:

 • درمان سستی و افتادگی عضلات واژن
 • درمان افتادگی لگن و مثانه
 • کنترل رطوبت و رفع خشکی واژن
 • بالا بردن تحریک پذیری نقطه ی جی(G POINT)
 • درمان سستی واژن
 • کاهش آتروفی واژن
 • تنگ کردن کانال و دهانه واژن
 • افزایش خاصیت الاستیکی و سفتی واژن
 • جوانسازی واژن
 • درمان خشکی واژن
 • تنگ کردن واژن
 • بهبود عضلات داخلی واژن
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • درمان عفونت های مکرر و سوزش و خارش واژن
 • رفع چین و چروک

اقدامات قبل از RF واژینال

از نکات ابتدایی که پیش از درمان با آر اف رعایت آن الزامی است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • حتما قبل از انجام این عمل تست پاپ اسمیر انجام دهید.
 • این عمل باید قبل یا بعد از دوره قاعدگی انجام شود.
 • برای هر فردی تعداد جلسات مورد نیاز متفاوت است. بنابراین هزینه ها نیز متفاوت خواهد بود.

مراقبت های پس از جوانسازی واژن با آر اف

پس از انجام جوانسازی RF واژن، بیمار بدون هیچ گونه اختلالی می تواند به فعالیت روزانه خود بپردازد و نیاز مراقبت خاصی نمی باشد. فقط در مواردی محدود ضروری است که اقداماتی انجام گردد. این اقدامات شامل:

تصویر مراقبت های بعد از جوانسازی ناحیه تناسلی با آر اف

 • از شنا و جکوزی تا یک ماه خودداری شود.
 • تا یک ماه از ارتباط جنسی دوری شود.
 • شروع فعالیت های ورزشی با هماهنگی متخصص زنان صورت گیرد.
 • احساس سوزش بعد از عمل طبیعی است و بعد از مدت کوتاهی از بین می رود.باید از داروهای تجویز شده به صورت مرتب استفاده شود.
 • به مدت یک ماه از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از عمل حمام نکنید.
 • از انجام دادن فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید.
 • در صورت تجویز دارو و کرم توسط پزشک آنها را به صورت مرتب استفاده کنید.
 • به مدت یک ماه از وان، استخر و جکوری استفاده نشود.
 • بعد از عمل احساس سوزش در واژن طبیعی بوده و به مرور از بین خواهد رفت.

تعداد جلسات RF جوانسازی واژن

بیمار در همان جلسه اول، متوجه تغییراتی در دستگاه تناسلی خود می شود. لیکن برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید این جلسات تکرار شوند. با توجه به نظر متخصصین جراح زیبایی زنان،تعداد دفعات مطابق با شرایط بیمار متغییر است اما ضروری است که به طور میانگین به فاصله یک ماه، دو یا سه بار این عمل تکرار شود و بعد از گذشت یک سال تا ۱.۵ سال (۱۲ تا ۱۸ ماه )تکرار مجدد این روش تاثیر گذاری آن را چند برابر می کند.

بهترین سن برای انجام RF واژینال

برای انجام این روش درمانی هیچ نوع محدودیت سنی وجود ندارد و می توان از سن بعد از بلوغ تا سن میانسالی و پیری مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین این نوع زیباسازی روی هر نو رنگ پوستی جواب می دهد و نتیجه قابل قبولی ارائه می دهد .

محدودیت سنی وجود ندارد و از سن ۲۰ تا ۷۰ سالگی می توان از این روش استفاده کرد. رنگ پوست نیز تاثیری در درمان ندارد و بر روی هر نوع پوستی قابل انجام است.

چه کسانی نباید از RF  واژینال استفاده کنند؟

آر اف واژینال از درمان هایی ساده،کم عارضه و پرطرفدار است که تنها برای افرادی با شرایط زیر ممنوعیت دارد.

 • خانم های باردار و خانم های شیرده
 • خانم هایی که از IUD استفاده می کنند.
 • خانم هایی که در دوران قاعدگی بسر می برند.
 • خانم هایی که در بدنشان پروتزهای فلزی دارند.
 • خانم هایی که دچار بیماری هایی مثل آرتریت روماتوئید، لوپوس و اسکلرودرمی هستند.
 • افرادی که ضربان ساز قلبی دارند.
 • افرادی که دچار بیماری‌های کلاژن واسکولار هستند

عوارض جوانسازی واژن با آر اف

این روش به دلیل سرعت بهبودی بالا، نداشتن دوره نقاهت و نتیجه سریع دارای مزایای زیادی می باشد و عوارض خیلی مهمی برای آن گزارش نشده است. شایان ذکر است که درد و سوزش پس از RF واژن طبیعی بوده و به سرعت رفع می گردد.

هزینه جوانسازی واژن با آر اف

هزینه این عمل در افراد مختلف متفاوت است. همانطور که گفته شد تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان در هر فردی متفاوت است و هزینه این عمل بستگی به مشکل فرد و تعداد جلسات درمان،دستمزد پزشک، نوع دستگاه انتخابی و محل کلینیک تعیین می شود.

مزایای دستگاه آر اف واژینال در مقایسه با دستگاه هایفو واژینال

تفاوت جوانسازی واژن با آر اف  در مقایسه با دستگاه هایفو

تصویر تفاوت آر اف و هایفو واژینال

دستگاه هایفو به دلیل عمق نفوذ بسیار بالایی که دارد باعث ایجاد برخی آسیب‌های پوستی در حین کار می‌شود. در نتیجه دوره نقاهت بیمار بین ۲ تا ۳ روز خواهد بود. این در حالی است که دستگاه آر اف واژینال عمق نفوذ استانداردتری نسبت به دستگاه هایفو واژینال دارد. به همین دلیل در حین نتیجه ‌بخشی بالا بیمار حداکثر تا ۲۴ ساعت دوره نقاهت را تجربه خواهد کرد. لذا بسیاری از بیماران و پزشکان در رابطه با جوانسازی واژن، دستگاه rf را به دستگاه هایفو واژینال ترجیح می‌دهند.

علاوه بر موارد گفته شده دستگاه‌ آر اف واژینال دارای کاربردهای گسترده ‌تری نسبت به دستگاه هایفو واژینال می‌باشد.از جمله این کاربردها می‌توان به درمان بی اختیاری ادرار، خشکی واژن، بهبود میل جنسی، افزایش خونرسانی اشاره کرد. همچنین آر اف واژینال با تنظیم PH ناحیه باعث کاهش احتمال عفونت در زنان خواهد شد.دستگاه آر اف واژینال این امکان را به پزشک می‌ دهد تا در کنار اعمال آر اف از کربوکسی تراپی نیز در ناحیه واژینال بهره ببرد.

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

تصویر جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

در این روش برای رفع مشکلات ناحیه تناسلی زنان از گاز کربن دی‌ اکسید استفاده می‌ شود.این یعنی، گاز کربن دی ‌اکسید با استفاده از سوزن های بسیار ظریف وارد ناحیه تحت درمان می ‌شود. زمانی که میزان گاز کربن دی ‌اکسید افزایش پیدا می کند، به طور طبیعی برای رساندن اکسیژن بیشتر به ناحیه فرآیند خون ‌رسانی و به دنبال آن تولید کلاژن بهبود پیدا خواهد کرد.از کربوکسی تراپی می توان برای رفع خشکی واژن و همینطور رفع شلی و چین و چروک و تیرگی پوست ناحیه تناسلی استفاده کرد.

در کربوکسی تراپی واژن از تزریق گاز دی اکسید کربن با نام علمی کربوکسی در بافت مورد نظر استفاده می شود. کربوکسی تراپی در بافت موجب بالا رفتن گردش خون، مویرگ سازی جدید و ایجاد کلاژن الاستین می شود. گاز Co2  یک گاز پرکاربرد است که در لاپاراسکوپی هم استفاده می شود و عوارضی ندارد و البته مکانسیم فوق در هر بافتی نتیجه متفاوتی خواهد داشت.

عملکرد کربوکسی تراپی واژن

برای انجام کربوکسی تراپی واژن از دستگاهی استفاده می شود که حاوی  گاز کربن دی اکسید یا CO2 با نام علمی کربوکسی می باشد. از طریق این دستگاه میزان کربن دی اکسید مورد نیاز به ناحیه مورد نظر در واژن تزریق می شود و در نتیجه آن خونرسانی در بافت افزایش پیدا می کند. افزایش خونرسانی در بافت واژن، کلاژن سازی را در این ناحیه تحریک می کند و باعث افزایش قوام پوست می شود و خاصیت ارتجاعی پوست را باز می گرداند. به این ترتیب شلی و افتادگی ناحیه تناسلی درمان می شود. همچنین چین و چروک ها از بین می رود و واژن ظاهری زیبا پیدا می کند.

موارد استفاده کربوکسی تراپی

از کاربردهای کلی درمان با دستگاه کربوکسی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اسکارهای ناشی از سوختگی و آکنه
 • خطوط ترک ناشی از کشش پوست
 • زخم های عروقی
 • بیماری های لنفاتیک
 • سلولیت
 • توده های چربی موضعی
 • چروک های صورت
 • چروک های کنار و دور چشم
 • تیرگی دور چشم
 • شل شدگی و افتادگی پوست
 • ریزش مو
 • جوانسازی پشت دست، دکلته و گردن
 • برطرف کردن خطوط ریز دور دهان و خط خنده
 • قبل و بعد از لیپوساکشن
 • کاهش درد و اسپاسم عضله
 • نهایتا جوانسازی ناحیه ی واژن که در ادامه به آن اشاره ی دقیق تری می نماییم.

کاربرد های کربوکسی تراپی برای جوانسازی واژن

 • رفع خشکی واژن
 • از بین بردن تیرگی های ناحیه تناسلی و کشاله ران
 • ترمیم زخم های ایجاد شده روی پوست ناحیه تناسلی
 • رفع چین و چروک های ناحیه واژن و اطراف آن
 • درمان مشکل درد و ناراحتی حین برقراری رابطه جنسی
 • کاربردی درجوانسازی واژن با افزایش خون رسانی و کلاژن سازی
 • بهبود میل جنسی و ارگاسم و کاهش خشکی واژن
 • بازسازی و جوانسازی بافت ناحیه تناسلی خارجی و لابیا با بهبود خونرسانی ودرمان بی اختیاری ادراری استرسی

مزایای کربوکسی تراپی واژن

بهترین و مهم ترین مزایای کربوکسی تراپی موارد زیر را شامل می شود.

 • هزینه مناسب
 • رفع چین و چروک ناحیه تناسلی
 • رفع افتادگی ناحیه تناسلی
 • رفع ترک در ناحیه واژن
 • رفع تیرگی واژن
 • بدون نیاز به طی کردن دوران نقاهت
 • انجام در مدت زمان کوتاه
 • بدون نیاز به بخیه و برش

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی واژن

تصویر مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی واژن

رعایت مراقبت های ضروری بعد از کربوکسی تراپی می تواند به کسب نتایج دلخواه شما کمک بسیاری نماید.تعدادی از این مراقبت های ساده و اولیه موارد زیر را در بر می گیرد:

 • تا یک روز پس از انجام کربوکسی تراپی از رفتن به حمام، سونا و جکوزی خودداری نمایید.
 • ۲۴ ساعت بعد از انجام کربوکسی تراپی واژن، از فعالیت ها یا ورزش های سنگین اجتناب کنید.
 • تا رفع کبودی و سوزش به هیچ عنوان لباس تنگ نپوشید.
 • برای پیشگیری از بروز هر گونه مشکل بهداشت ناحیه تناسلی را رعایت کنید.
 • تا یک ساعت پس از انجام این روش، از هیچ گونه ماده بهداشتی یا آرایشی در ناحیه تناسلی استفاده نکنید.

مدت ماندگاری جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی واژن، به عوامل مختلفی از جمله جنس، سن و ویژگی های پوست ناحیه تناسلی بستگی دارد. با انجام صحیح و به موقع دستورالعمل تجویز شده توسط پزشک و مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی واژن، می توان ماندگاری آن را افزایش داد. برای کسب نتیجه مطلوب بین ۶ تا ۱۰ جلسه برای انجام کربوکسی تراپی کافی خواهد بود و هر جلسه درمانی هم مدت زمان بین ۱۰ تا ۲۵ دقیقه طول می کشد. این روش حدود ۶ ماه برای شما ماندگاری دارد.

کربوکسی تراپی واژن به چند جلسه نیاز دارد؟

برای انجام کربوکسی تراپی واژن باید به بهترین جراح زیبایی واژن مراجعه کنید. در جلسه مشاوره قبل از عمل، پزشک شما را معاینه می کند و بر اساس میزان مشکلات ناحیه واژن از جمله چین و چروک ها، شدت تیرگی و غیره تعداد جلسات مورد نیاز جهت جوانسازی ناحیه تناسلی بانوان را تعیین می کند.اگر مشکلات شما زیاد باشد ممکن است تا ۱۲ جلسه هم نیاز به مراجعه به پزشک باشد.اما در حالت معمول بین ۴ تا ۸ جلسه برای رسیدن به نتیجه مطلوب کافی است.

عوارض جانبی کربوکسی تراپی واژن

این روش دارای تائیدیه FDA آمریکا می باشد و تاکنون هیچ عارضه خاصی در مورد آن گزارش نشده است. ممکن است احساس درد و سوزش در محل تزریق ایجاد شود که موقتی بوده و بلافاصله برطرف می شود. همچنین تورم و کبودی واژن پس از تزریق طبیعی است و ظرف چند روز از بین می رود.چنانچه شیوه کربوکسی تراپی نزد پزشک با تجربه و حاذق انجام شود هیچ گونه مشکلی را با خود به همراه نخواهد داشت.

موارد منع کربوکسی تراپی واژن

کربوکسی تراپی واژن برای افرادی مناسب است که در سلامت جسمی کامل به سر می برند. به همین دلیل لازم است قبل از انجام این کار سابقه پزشکی خود را در اختیار پزشکتان قرار دهید و با او مشورت نمایید تا مطمئن شوید این روش برای شما مناسب است یا خیر. موارد منع این روش عبارتند از: ابتلا به دیابت، سرطان، بیماری های پوستی، بیماری های تنفسی مانند آسم و کم خونی.

هزینه جوانسازی ناحیه تناسلی زنان با کربوکسی

هزینه کربوکسی تراپی واژن به عوامل مختلفی از جمله تعداد جلسات، موقعیت جغرافیایی کلینیک، مهارت پزشک، ناحیه مورد نظر برای کربوکسی تراپی، شدت تیرگی یا افتادگی واژن و خدمات جانبی کلینیک بستگی دارد. برای آگاهی از هزینه دقیق کربوکسی تراپی واژن با پزشک خود مشورت نمایید.

اگر نسبت به درمان مشکلات واژن با دستگاه های پزشکی دودل هستید و به دنبال راهی ساده تر و کم هزینه تر برای درمان مشکلات نواحی واژن می باشید در ادامه به شیوه هایی دیگر جوانسازی واژن نیز پرداخته ایم.

تصویر تزریق چربی و ژل به واژن

تزریق چربی جهت جوانسازی واژن

در جوانسازی واژن با تزریق چربی لازم است که از چربی بدن خود فرد، برای رفع مشکلاتی از قبیل چین ‌و چروک و تیرگی واژن استفاده شود. به همین دلیل نیز می توان گفت از آنجایی که چربی مورد استفاده، از بدن خود فرد گرفته می شود، احتمال اینکه بدن بیمار بعد از این کار، نسبت به تزریق این ماده خارجی واکنش نشان دهد وجود ندارد و از این نظر برخلاف تزریق سایر فیلرها یا ژل ها، کاملا ایمن است.در نتیجه در صورتی ‌که قصد بهبود شکل ظاهری ناحیه تناسلی خود را آن هم بدون استفاده از روش‌ های جراحی دارید، می‌ توانید از این درمان سرپایی استفاده نمایید.
به دنبال تزریق چربی علاوه بر حجیم و برجسته شدن ناحیه تناسلی خارجی و رفع چین و چروکهای پوستی، به دلیل وجود سلولهای بنیادی در بافت چربی پس از گذشت چند ماه سبب جوان شدن و روشن شدن و تازه شدن پوست ناحیه تناسلی هم می شود.
باید به این نکته نیز اشاره کنیم که که نتایج این درمان دائمی نخواهد بود. ولی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد چربی تزریق شده به صورت مادام العمر برای فرد باقی می ماند. بافت چربی مذکور مانند سایر بافتهای چربی فرد، تحت تاثیر افزایش و کاهش وزن شما در طول زندگی برجسته تر یا کم حجم تر می شود.

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل نیز از دیگر روش‌ های جوانسازی، رفع تیرگی و همین طور برطرف کردن چین ‌و چروک ناحیه واژن به حساب می ‌آید. معمولا در این روش از انواع متفاوتی ژل با میزان ماندگاری های مختلف، استفاده می‌ شود. این روش به ‌صورت سرپایی و بدون بی هوشی انجام می گیرد. معمولا استفاده از این روش به افرادی توصیه می ‌شود که نیاز به فیلر کمتری داشته و لاغر اندام هستند و بافت چربی برای تزریق چربی ندارند.

چرا خانم ها علاقه به انجام جوانسازی واژن دارند؟

آناتومی و شکل لابیاها نه تنها در همه خانم ها یکسان نیست، بلکه به صورت قابل توجهی با یکدیگر متفاوت است و می تواند در طول زمان و با تغییرات هورمونی و به ویژه پس از زایمان تغییر کند. بزرگ بودن یا ناهموار بودن لب های واژن می تواند منجر به بروز مشکلات مختلفی برای خانم ها شود.

بافت عضلانی لابیا به مرور دارای چین و چروک های زیادی شده یا ناهموار می شود که برای بسیاری از خانم ها آزار دهنده است. نارضایتی خانم از شکل لابیای خود باعث کاهش اعتماد به نفس یا خجالت وی در مقابل شریک جنسی خود شده و در نتیجه قادر به برقراری یک رابطه جنسی با کیفیت نخواهد بود؛ علاوه بر این گاهی تغییر شکل ایجاد شده باعث بروز درد در زمان رابطه خواهد شد.

همچنین تغییر شکل لابیا و بزرگ شدن آنها در برخی خانم ها باعث می شود، فرد در انتخاب لباس محدودیت پیدا کرده و نتواند شلوار تنگ بپوشد چرا که ممکن است لابیاها از زیر لباس نمود پیدا کنند.

در برخی خانم ها مشکل پیچیده تر از محدودیت در انتخاب لباس است و تغییر شکل و بزرگ شدن لابیاها باعث تحریک مزمن و ایجاد ناراحتی در هنگام کار، ورزش و به طور فعالیت های معمول روزانه می شود. یکی از عمل هایی که برای رفع این مشکلات انجام می شود، عمل لابیاپلاستی است که هزینه عمل زیبایی واژن مانند لابیاپلاستی، به توجه به شکل لابیاها و توسط پزشک تعیین می شود.

سایر روش های جوانسازی و زیبایی واژن 

عمل های مختلفی برای جوانسازی و زیبایی واژن انجام می شوند که هر یک با هدف خاصی انجام می شوند، این عمل ها عبارتند از:

 • واژینوپلاستی

نوعی جراحی زیبایی است که بر روی عضلات کانال واژن و به منظور تنگ کردن ناحیه تناسلی زنان انجام می شود.

 • لابیاپلاستی

رایج ترین نوع جراحی زیبایی واژن است که برای برداشتن لابیا مینور انجام می شود.

 • تقویت نقطه جی

نقطه جی نقش مهمی در ارگاسم خانم ها دارد، عمل تقویت نقطه جی با هدف بهبود ارگاسم خانم ها و اغلب با تزریق ژل انجام می شود.

 • پرینوپلاستی

به عمل ترمیمی ناحیه پرینه گفته می شود (پرینه ناحیه بین مقعد و واژن است)

سخن نهایی

در این مقاله ما سعی کردیم اطلاعات دقیقی جهت جوانسازی واژن و ناحیه تناسلی زنان ارائه دهیم.سعی کردیم تعریف دقیقی درباره جوانسازی داشته باشیم و از دلایل افتادگی واژن، روش های ترمیم و بازسازی واژن،بهترین دستگاه جوانساز واژن و هایفو واژینال و انواع دستگاه هایفو ژنیتال و نحوه جوانسازی واژن با لیزر و دستگاه آر اف و شیوه کربوکسی تراپی صحبت کردیم.همچنین درباره جوانسازی واژن از طریق تزریق چربی و ژل و سایر روش های زیبالیی واژن صحبت کردیم و مزایا و معایب هر روش را نیز بررسی کردیم اما اگر هنوز با ابهامات و سوالاتی روبرو هستید، کافیست در بخش دیدگاه ها و نظرات برای ما بنویسید تا همکارانت ما پاسخگوی شما باشند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *