دستگاه لاغری کرایولیپولیز چیست و چگونه باعث لاغری می‌شود؟

تصویر جوابدهی کرایولیپولیز

کرایولیپولیز روشی نوین در لاغری

این روزها دستگاه‌های مختلفی برای کاهش وزن و لاغری افراد مبتلا به اضافه وزن تولید می‌شود؛ یکی از این دستگاه‌ها، کرایو است. دستگاه لاغری کرایو جزو موثرترین روش‌ها و دستگاه های کاهش چربی است که می‌تواند با قدرت سرما و انجماد، به تناسب اندام افراد کمک کند.در این مقاله سعی داریم بگوئیم کرایولیپولیز چیست و چقدر برای درمان چاقی موثر است.

تکنیک کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز(پیکرتراشی با سرما)، یک روش غیرتهاجمی برای فرم‌دهی به بدن است. در این روش با منجمد کردن سلول‌های چربی زیر پوست، باعث تخریب و شکسته شدن آدیپوسیت‌ها شده که این زنجیره‌های چربی به تدریج از طریق ماکروفاژرها در سیستم لنفاوی، یا کبد خارج می‌شود. لاغری با کرایولیپولیز در سال ۲۰۱۲ به وسیله سازمان غذا و دارو FDA تایید شد و تحت عنوان کول اسکالپینگ برای کاهش رسوبات و برآمدگی‌های چربی موضعی که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی‌دهد؛ ثبت اختراع شده است.

معرفی دستگاه لاغری کرایو

یکی از معروف‌ترین دستگاه‌های لاغری موضعی جهان، دستگاه کرایو است. دستگاه لاغری کرایو، عملکردی بر پایه سرما و انجماد دارد؛ یعنی با استفاده از سرما و انجماد، چربی‌های قسمت‌های مختلف بدن را از بین می‌برد. روش کار آن نیز به اینصورت است که با استفاده از قدرت و فشار سرما، سلول‌های چربی سطحی‌تر را از بین می‌برد.

خوشبختانه این دستگاه توسط FDA تائید شده و هیچ ضرری برای سلامتی افراد ندارد؛ زیرا سلول‌های چربی در طول زمان از بین می‌روند؛ از طرفی هم تنها چربی‌های سطحی با این روش نابود می‌شوند و مشکلی برای بافت‌های زیرین به وجود نمی‌آید. تمام این موارد دلیلی است که افراد می‌توانند به راحتی از دستگاه کرایو برای لاغری موضعی خود استفاده کنند.

نکته مهمی که بیماران برای استفاده از این دستگاه باید در نظر داشته باشند این است که برای از بین بردن همه چربی‌های بدن مفید نیست و تنها چربی‌های سطحی را از بین می‌برد. همچنین افراد در کنار استفاده از این محصول باید ورزش و رژیم غذایی مناسب هم داشته باشند.

عملکرد دستگاه کرایو چگونه است؟

ابتدا پزشک، شکم و پهلوهای فرد متقاضی که بیشترین نجمع چربی را دارد و سپس توده چربی نواحی دیگر مراجعه کننده را بررسی کرده و قسمت‌هایی که قرار است دستگاه کرایو بر ناحیه قرار بگیرد را مشخص می‌کند. سپس ژل مخصوص و دستگاه را بر روی قسمت‌های تعیین شده قرار می‌دهد. در طی استفاده، دستگاه کرایو چربی های نواحی مختلف بدن را که توسط پزشک تعیین شده، به داخل کپسول می‌کشد. (برای مثال کپسول دستگاه روی پوست شکم به مدت ۷۰ دقیقه قرار می‌گیرد و در این مدت پوست به داخل کپسول کشیده می‌شود) در طی مدتی که پوست به داخل کپسول کشیده شده، سیستم خنک‌سازی، با کمک سیستم لنفاوی بدن، سلول‌های چربی را در هم می‌شکند.

دستگاه کرایو بمانند دستگاه آر اف کویتیشن در مدت زمانی که روی بدن قرار دارد، هیچ آسیبی به بافت‌های بدن وارد نمی‌کند و تنها چربی‌ها را مورد هدف قرار می‌دهد. فرآیند کار این دستگاه، بسیار تدریجی است و در طول ۳ تا ۴ ماه بیمار نتایج استفاده از آن را می‌بیند.از دیگر مشخصه های عملکرد دستگاه کرایو جهت از بین بردن چربی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این روش را میتوان در  کلینیک های زیبایی و بهترین مراکز لاغری زیر نظر پزشک متخصص و کادر درمانی دوره دیده انجام داد. پس از مشاوره با متخصص زیبایی، عمل تهاجمی لاغری شما طبق مراحل زیر انجام خواهد شد:
 • اندازه و شکل رسوب چربی ارزیابی شده و ناحیه تحت درمان با مداد نشانگر پوست مشخص می‌شود (بیماران در طول عمل بیدار هستند و این عمل به عمل سرپایی لاغری معروف است)
 • برای تهیه شواهد از قسمت های مورد نظر جهت لاغری و از بین بردن چربی برای عمل کرایو، عکس گرفته میشود.
 • در صورت آمادگی بیمار، ابتدا یک پد ژل برای محافظت از پوست روی ناحیه مورد نظر قرار میگیرد.
 • در مرحله بعد یک دستگاه دستی به نام هندپیس برای منجمد کردن لایه سلول های چربی( آدیپوسیت‌ها) زیر پوست، روی ژل قرار میگیرد. دراین مرحله برآمدگی چربی توسط فشار خلاء به داخل دهانه اپلیکاتور مکیده میشود.
 • پس از مکش و شروع روند خنک کنندگی ممکن است احساس احتمالی (گزگز، درد یا گرفتگی) را تجربه کنید که پس از ۵ الی ۱۰ دقیقه این احساس به دلیل ایجاد سرما کاهش پیدا میکند. این درجه حرارت پایین باعث تخریب سلول های چربی میشود در حالی که پوست اطراف و بافت های عضلانی هیچ آسیبی نمی بینند.
 • دمای مطلوب ۴ تا  منفی ۱۰ درجه سانتیگراد است، پس از رسیدن به دمای مطلوب سلول های چربی در منطقه تحت درمان بلوری شده و از بین میروند و چربی های ذخیره شده مانند سایر سلول های مرده یا آسیب دیده آزاد می شوند.
 • درمان هر ناحیه تا یک ساعت طول میکشد، پس از درمان ناحیه، هندپیس مربوطه جدا می‌شود و ناحیه به مدت ۲ تا ۳ دقیقه ماساژ داده میشود تا به تجزیه سلول‌های چربی کند.

بررسی ژل مخصوص دستگاه لاغری کرایو

دستگاه کرایو، یک ژل مخصوص دارد که از نوع ژل های سونوگرافی است که اپراتور دستگاه کرایو قبل از قرار دادن هندپیس ، ناحیه مورد نظر را به آن آغشته می‌کند.برای تولید این ژل مخصوص  معمولا از مواد شیمیایی بی‌خطر و غیر سمی مانند «پروپیلن گلیکول»، «گلیسیرین»، «فنوکسی اتانول» یا رنگدانه‌های غیر مضر استفاده می‌شود. جالب است بدانید پروپیلن گلیکول یکی از مواد اصلی در تهیه مواد آرایشی و بهداشتی است که هیچ گونه خطر یا عوارضی برای نواحی مختلف بدن ندارد.

آیا لاغری با کرایولیپولیز باعث کاهش وزن هم می‌شود؟

قبل از هر توضیحی لازم است که تفاوت بین کاهش چربی و کاهش وزن را درک کنیم. گاها این اصطلاحات به جای همدیگر استفاده می‌شود و بیمار را به این اشتباه می اندازد که هر دو یک عمل را انجام داده و باعث لاغری می‌شوند.در روش لاغری با کرایولیپولیز ما کاهش چربی را تجربه می‌کنیم که به معنی کاهش سایز است و طی یک دوره چند ماهه بدن به طور طبیعی سلول های کریستالی شده چربی را خارج میکند و هیچگونه بازگشتی در منطقه درمان مشاهده نمیشود.در حالی که با سایر روش ها مانند رژیم غذایی، ما کاهش وزن را تجربه میکنیم و شاهد کاهش سایز سلول های چربی هستیم اما این به معنی از بین رفتن چربی ها نمی باشد و  امکان بزرگ شدن دوباره در سلول چربی هست که این مسله منجر به افزایش وزن و ایجاد ظاهری ناخوشایند در بدن شما میشود.

چه نواحی از بدن برای کرایولیپولیز مناسب است؟

تصویر نواحی مناسب لاغری با کرایولیپولیز

به این موضوع توجه داشته باشید که  روش لاغری با کرایولیپولیز برای از بین بردن چربی در افرادی که دارای شاخص توده بدنی( BMI) بین ۲۰ الی ۳۰ هستند قابل استفاده هست و برای افراد خیلی چاق مناسب نیست و از طرف FDA به شدت رد شده است.شما براحتی می توانید توسط لاغری با کرایو، چربی های موضعی محدود و قابل رویت در نواحی زیر را از بین ببرید:

 • چربی زیر چانه (غبغب)
 • چربی اطراف بند سینه و زیر سوتین
 • چربی شکم
 • چاقی لگن / پهلوها
 • چربی باسن و چربی‌های زیر باسن
 • چربی قسمت داخلی و خارجی ران ها
 • چاقی بازوها و مچ
 • چربی کمر و پشت کمر

علاوه بر این توجه داشته باشید که:

– از بین نواحی مختلف بدن، شکم و پهلو بیشترین نتیجه را از دستگاه لاغری کرایو دریافت می‌کنند.

– در صورتی که بیمار برای بار اول نتیجه مناسبی نگیرد، می‌تواند برای بار دوم از دستگاه کرایو برای یک ناحیه خاص بدن استفاده کند.

– بعضی از افراد از دستگاه کرایو برای لاغری پاها هم استفاده می‌کنند؛ اما باید بدانید استفاده از این دستگاه برای لاغری پا، کاربرد زیادی ندارد.

در روش کرایو سلول های چربی چگونه از بین می‌روند؟

تکنیک کرایو مبتنی بر این یافته است که سلول های چربی نسبت به سایر سلول ها، مانند سلول های پوست بیشتر در معرض آسیب ناشی از دمای سرد هستند. دمای سرد باعث آسیب به سلول های چربی میشود، این آسیب یک پاسخ التهابی توسط بدن ایجاد میکنند که منجر به مرگ سلول های چربی میشود. ماکروفاژرها، نوعی از گلبول های سفید خون و بخشی از سیستم دفاعی بدن را به محل آسیب دیده فراخوانی می کنند تا سلول های چربی مرده و باقی مانده را از بدن پاک کنند.بخشی از این چربی های آسیب دیده نیز توسط کبد جذب و به عنوان سلول بیگانه توسط سیستم لنفاوی به طور طبیعی دفع میشوند.

در روش کرایولیپولیز چه میزان چربی از بدن خارج میشود؟

براساس مطالعات، نشان داده شده که در درمان چاقی و از بین بردن چربی به روش کرایو به طور میانگین کاهش چربی بین ۱۵ تا ۲۸ درصد در حدود ۴ ماه پس از درمان اولیه است. با این حال، ممکن است از ۳ هفته پس از درمان متوجه تغییرات شوید (بهبود چشمگیر پس از حدود ۲ ماه قابل مشاهده است)

تصویر مشاوره فروش دستگاه و تجهیزات همدم طب

نیاز به راهنمایی دارید؟

تجهیزات و دستگاه‌های لاغری همدم طب

مزایای دستگاه لاغری کرایو

دستگاه لاغری کرایو مزایای زیادی دارد که عبارت‌اند از:

 • هیچ آسیبی به بافت‌های بدن وارد نمی‌کند و تنها چربی‌ها را از بین می‌برد.
 • دستگاه کرایو بر کاهش سلولیت‌های بدن نیز تا حدی موثر است.
 • این دستگاه غیرتهاجمی است و نیازی به عمل جراحی ندارد.
 • مراجعان برای هر بار استفاده از این دستگاه، به زمان کوتاهی نیاز دارند.
 • اثر آن بر روی چربی‌ها ماندگار است.
 • مراجعان در هر بار استفاده از دستگاه لاغری کرایو، بعد از ۲ هفته بین ۴ تا ۱۲ سانتی‌متر، کاهش سایز را تجربه می‌کنند.
 • افرادی که کبد چرب با میزان گرید پایین دارند نیز می‌توانند از این روش لاغری استفاده کنند.
 • دستگاه کرایو، مقدار چربی‌های بدن را به صورت دائمی کاهش می‌دهد.
 • این روش کم خطر و بدون عفونت است
 • قبل از استفاده از لاغری با کرایولیپولیز الزامی به استفاده از آرام بخش یا بیهوشی نیست
 • امکان درمان چندین ناحیه در یک جلسه از درمان وجود دارد
 • اماکن انجام فعالیت های عادی روزانه بلافاصله پس از درمان هست
 • عدم آسیب به رشته های عصبی، رگ های خونی، ماهیچه ها یا آسیب دائمی به پوست در ناحیه تحت درمان

عوارض لاغری با دستگاه کرایولیپولیز

 • این روش فقط برای افرادی توصیه شده که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند و هیچگونه مشکل عصبی یا ارتوپدی ندارند و به دنبال کاهش چربی نقطه ای در نواحی خاصی از بدن خود هستند (کرایولیپولیز برای افرادی که به طور قابل توجهی دچار اضافه وزن یا چاقی هستند توصیه نمیشود)
 • این خطر وجود دارد که سطح پوست پس از بهبودی منظم و صاف نشود.
 • بیش از یک جلسه برای دستیابی به نتیجه دلخواه فرد مورد نیاز است.
 • اگر به بیش از یک جلسه درمانی نیاز باشد، جلسه بعدی نباید تا ۶ الی ۸ هفته پس از اولین جلسه صورت گیرد. این به این دلیل است که ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا سلول های چربی آسیب دیده از بدن حذف و خارج شوند.
 • نتایج بلافاصله قابل مشاهده نیست. از آنجایی که در روش کرایو سلول های چربی به تدریج از بدن خارج میشوند، ممکن است ۳ تا ۶ ماه طول بکشد تا به نتایج مطلوب و مورد نظر خود برسید.
 • یکی از عوارض نادر در روش کرایو، هیپرپلازی متاقض چربی است. در این وضعیت اندازه سلول های چربی پس از کرایولیپولیز افزایش پیدا میکند. این وضعیت در مردان و نژاد اسپانیایی بیشتر دیده میشود و امکان رسوب چربی و افزایش وزن در نواحی دیگر بدن پس از انجام لاغری با کرایولیپولیز وجود دارد.

چه افرادی نباید از دستگاه کرایو برای لاغری استفاده کنند؟

با وجود مزایای بسیار دستگاه لاغری کرایو، همه افراد مجاز به استفاده از آن نیستند. در وهله اول باید بدانید، این دستگاه برای لاغری موضعی است؛ از این رو افرادی که اضافه وزن بالایی دارند و تمام اندام آن‌ها به صور یکسان چاق است، نمی‌توانند از آن استفاده کنند؛ زیرا تاثیری بر کاهش وزن آن‌ها ندارد. دسته دیگری که مجاز به استفاده از دستگاه کرایو نیستند، خانم‌های باردارند. خانم‌های باردار به صورت کلی شرایطی دارند که موجب اضافه وزن آن‌ها می‌شود. از طرفی هم احتمال خطر برای جنین آن‌ها وجود دارد. از این رو به هیچ عنوان اجازه استفاده از دستگاه کرایو را ندارند. به غیر این موارد، افرادی که از سندرم رینود رنج می‌برند، افرادی که زیر ۱۸ سال سن دارند، افرادی که مشکلات قلبی و دیابت دارند و بیماران کرایوگلوبولینمی نیز نباید لاغری با کرایو را تجربه کنند.

همچنین افراد با رگ های واریزی شدید، اشخاصی که به درماتیت یا به ضایعات پوستی دچار هستند، نباید کرایو بر روی آنها انجام شود. همچنین افرادی که حساسیت های غیرطبیعی به سرما یا عدم تحمل سرما دارند باید از لیست کاندیدها حذف شوند و افراد مبتلا به پدیده رینود (یک بیماری نادر که در آن دمای سرد میتواند جریان خون به انگشتان دست و پا را مختل کند) نباید از روش کرایو برای لاغری خود استفاده کنند.

کسانی که دارای کهیر سرد هستند یا افرادی که از بیماری آلگوتینین سرد ( نوع نادری از کم خونی همولیتیک خود ایمنی که در آن سیستم ایمنی به اشتباه به گلبول های قرمز خون خود حمله کرده و آنها را از بین میبرد. این عارضه اغلب توسط دماهای سرد تحریک یا بدتر میشود.) نیز باید از روش کرایو برای درمان چاقی بدن خود پرهیز کنند.

چند جلسه برای گرفتن نتیجه با کرایولیپولیز نیاز است؟

تصویر دستگاه لاغری التیمو

در روش کرایولیپولیز بسته به ناحیه تحت درمان یا شرایط بدنی، فرد ممکن است تنها به یک جلسه درمان نیاز داشته باشد یا ممکن است بیش از یک ناحیه چربی داشته باشد که ممکن است برای رسیدن به هدف مورد نظر خود به بیش از یک درمان در یک ناحیه خاص نیاز داشته باشد که توسط مشاوره با پزشک خود میتواند به بهترین نحو برای رسیدن به اهداف خود در زیبایی راه پیدا کند.

عموما پیشنهاد می شود که در کنار جلسات درمانی کرایولیپولیز از روش درمانی RF و کویتیشن نیز بهره بگیرید.یکی از دستگاه های قوی برای لاغری، دستگاه لاغری التیمو است که بعنوان غول لاغری ایران به حساب می آید و ساخت شرکت همدم طب است.افرادی که قصد خرید دستگاه لاغری را برای مراکز لاغری و تناسب اندام خود دارند توصیه می شود که مجهز به هر  سه تکنیک کرایولیپولیز، آر اف و کویتیشن باشند تا بتوانند نبض بازار و جذب مشتری را برای خود به دست بگیرند.

اقدامات اولیه و آمادگی لازم جهت استفاده از دستگاه لاغری کرایو

قبل از استفاده از دستگاه لاغری کرایو بهتر است اقدامات زیر را انجام دهید:

با پزشک خود صحبت کنید

قبل از اینکه بخواهید لاغری موضعی با دستگاه کرایو را تجربه کنید، باید با پزشک خود صحبت کنید؛ زیرا لازم است وضعیت سلامتی شما، بررسی شود تا مطمئن شوید پوستتان سالم است و در بدنتان هیچ عفونتی وجود ندارد.

قبل از لاغری با کرایولیپولیز، مشاوره بگیرید

نکته دیگر اینکه، باید قبل از شروع درمان خود، از پزشک کلینیک لاغری مورد نظر مشاوره بگیرید تا از تعداد جلسات مورد نیازتان و حد فاصله هر جلسه آگاه شوید.

خودتان را آماده کنید

هرچند که استفاده از دستگاه لاغری کرایو، هیچ دردی ندارد. با این حال لازم است قبل از شروع جلسات، خود را برای درد اندکی آماده کنید. سابقه بیماران مختلف نشان داده، ۹۰ درصد از افراد هیچ دردی را با استفاده از این دستگاه احساس نمی‌کنند؛ اما شما باید احتمال دهید که جزو ۱۰ درصد باقی مانده هستید تا از قبل آمادگی داشته باشید.

یک سرگرمی برای خود ایجاد کنید

مدت زمان استفاده از دستگاه لاغری کرایو، متناسب با شرایط هر فرد متفاوت است؛ اما در اغلب موارد حداقل ۱ ساعت زمان می‌برد. به همین دلیل لازم است قبل از شروع درمان، یک سرگرمی برای خود ایجاد کنید؛ برای مثال می‌توانید با تبلت فیلم ببینید یا کتاب مورد علاقه خود را ببرید یا حتی بخوابید!

قبل از استفاده از دستگاه لاغری کرایو، لباس مناسب بپوشید

برای استفاده از دستگاه کرایو باید لباس راحت بپوشید تا دسترسی بر قسمت مورد نظر برای پزشک ساده باشد. همچنین سعی کنید از لباس‌های ارزان خود استفاده کنید، زیرا ژل مخصوص کرایو موجب کثیف شدن آن‌ها می‌شود.

زمان و تعداد جلسات مورد نیاز برای لاغری با دستگاه کرایو

به صورت کلی تعداد جلسات مورد نیاز افراد مختلف، متفاوت است؛ زیرا شرایط بدنی و توده چربی ذخیره شده بدن هر فردی با دیگری فرق دارد. با این حال طبق آماری که به دست آمده، اغلب افراد بعد از ۱۵ روز استفاده از متدکرایو، نتایج اولیه را می‌بینند و میانگین زمان مورد نیاز برای مشاهده نتایج اصلی نیز ۲ ماه است.

زمان مورد نیاز برا ی لاغری هر ناحیه، ۶۰ تا ۸۰ دقیقه است؛ یعنی اپراتور هندپیس دستگاه کرایو را بین ۶۰ تا ۸۰ دقیقه در بخش‌های مورد نیاز بیمار قرار می‌دهد تا چربی‌های آن‌ قسمت کاهش یابد. برای مثال ممکن است یک جلسه از درمان، چندین ساعت زمان ببرد؛ زیرا برای بخش‌های مختلف بدن، از دستگاه کرایو استفاده شده است.

مهم‌ترین اقدامات بعد از استفاده دستگاه لاغری کرایو

بعد از استفاده از دستگاه لاغری کرایو، انجام چند کار ضروری است. این کارها عبارت است از:

استفاده از یک برنامه غذایی مشخص

هرچند که دستگاه کرایولیپولیز می‌تواند چربی‌ها را کاهش دهد؛ اما افراد باید بعد از اعمال فرآیند کرایو، از یک برنامه غذایی مناسب استفاده کنند تا چربی‌های قبلی برنگردد. برای این کار نیز بهتر است از یک پزشک متخصص تغذیه کمک بگیرید.

مصرف آب مناسب

یکی دیگر از مهم‌ترین اقدامات بعد از استفاده دستگاه کرایو، مصرف آب مناسب است. فرد باید حداقل ۸ لیوان آب در روز مصرف کند تا اثرگذاری دستگاه کرایو برای طولانی مدت باقی بماند.

ورزش

ورزش نیز یکی از بهترین راهکارهایی که است افراد با استفاده از آن می‌توانند نتایج دستگاه کرایو را دائمی کنند.اگر هم بدنبال یک دستگاه کامل عضله ساز باشگاهی و محکم کردن شکم مراجعه کنندگان خود هستید، پیشنهاد می کنیم خرید دستگاه EMS را در برنامه کاری خود قرار دهید.

 هزینه لاغری با دستگاه کرایولیپولیز

قیمت لاغری با کرایولیپولیز بسته به مرکز یا پزشک و سطحی که دستگاه در هر مرحله میتواند وکیوم کند محاسبه میشود (بسته به اینکه ناحیه تحت درمان کوچک یا بزرگ است) و همچنین بسته به شکل و بزرگی و کوچکی هندپیس قیمتها متفاوت میشود. لذا بسته به مدت زمان فریز، قیمت و هزینه لاغری با کرایو متغیر می باشد.از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه لاغری با کرایولیپولیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد نواحی بدن که قرار است کرایو شوند
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک
 • انداره ناحیه مورد استفاده
 • میزان چربی بدن
 • میزان تجربه و تخصص اپراتور کرایو
 • مدت زمان استفاده

نحوه تقسیم بندی سطح بدن براساس هندپیس کرایو

از دیگر مسائل مهم در روش کرایو، تقسیم بندی بدن به نقاط مختلف است.نواحی مختلف بدن بر اساس سطح کرایو تقسیم بندی می شوند و هر سطح به صورت جداگانه محاسبه می گردد، به طور مثال ، اگر شکم به ۲ قسمت تقسیم شود قیمت هر زون (به سطحی که دستگاه در هر مرحله میتواند فریز کند زون گفته میشود) با کرایولیپولیز براساس چند وجهی بودن کرایو محاسبه میشود (در دستگاه های کرایو قدیمی تنها از دو ضلع هندپیس سرما وارد میشود ولی در دستگاه لاغری التیمو سرما به صورت ۳۶۰ درجه از تمام قسمت های داخلی هندپیس وارد میشود) البته اگر تعداد زون‌ها زیاد شود براساس تعداد مناطق به بیمار تخفیف داده میشود.

قیمت دستگاه کرایو لاغری

تصویر قیمت دستگاه کرایولیپولیز

دستگاه‌های کرایولیپولیز در مدل های ۲ هندپيس، ۴ هندپيس و ۵ هندپیس تقسیم بندی می شوند.براساس اینکه دستگاه کرایو آکبند است یا دست دوم و در صورت کارکرده بودن، میزان کارکرد دستگاه، ارزیابی فنی دستگاه کرایو و مدل دستگاه از نکات مهم در تعیین قیمت دستگاه کرایو است که می بایست به این نکات توجه شود.جهت مشاوره تخصصی و رایگان در جهت خرید و قیمت دستگاه کرایو کافیست با شماره 09129731884 تماس بگیرید.

چند نکته طلایی جهت استفاده از دستگاه لاغری کرایو

 • افراد برای استفاده از دستگاه کرایو نیاز به بیهوشی ندارند.
 • اگر پوست حساسی دارید بهتر است از پزشک بخواهید قبل از کرایو، روی پوست‌تان از پد ضد سرما استفاده کند.
 • کرایو برای از بین بردن ناهمواری‌های نواحی مختلف بدن بعد از لیپوماتیک کاربردی ندارد.
 • نتیجه کرایو تنها در صورتی برمی‌گردد که فرد به یکباره وزن زیادی اضافه کند.
 • افراد با رعایت رژیم مناسب، از دستگاه کرایو نتیجه بهتری دریافت می‌کنند.
 • کرایو عوارض جانبی سختی ندارد، در بعضی مواقع احساس درد، تورم و کبودی دیده می‌شود؛ اما این عوارض به سرعت از بین می‌روند.

آموزش اپراتوری دستگاه لاغری

در این مقاله بطور کامل به بررسی لاغری به روش کرایولیپولیز پرداختیم اما شاید شما بعد از خرید دستگاه cryo تمایل داشته باشید که دوره تخصصی اپراتوری دستگاه کرایو را نیز بگذرانید.ما در مجموعه همدم آکادمی آموزش دستگاه لاغری را در شهرهای مختلف ایران برگزار می کنیم که شما با شرکت در این دوره ها زیر نظر مربیان فنی حرفه ای کشور، به صورت حرفه ای آموزش دیده و از یک مدرک معتبر بین المللی نیز برخوردار می گردید.

سخن آخر

ما سعی کردیم بطور کامل لاغری با کرایولیپولیز را برای شما عزیزان معرفی کنیم و همچنین سعی کردیم به سوالات مهمی در روش لاغری با کرایو پاسخ داده باشیم اما اگر هنوز با خواندن این مقاله با سوالات و ابهاماتی روبرو هستید کافیست در بخش نظرات و دیدگاه ها برای ما بنویسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.همچنین اگر تصور می کنید این مقاله می تواند برای دوستان و افرادی که می شاسید مفید واقع شود خواهشمندیم در شبکه های اجتماعی خود با دوستانتان به اشتراک بگزارید.

مطالب مرتبط

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *